Öne Çıkanlar android 6 haberleri haberi sneijder katkı maddesi

Clinton’ın Çin ziyaretinde soğuk duş!

Clinton’ın Pekin ziyaretine ABD-Çin arasındaki fikir ayrılıkları damga vurdu.

Clinton’ın Çin ziyaretinde soğuk duş!

Clinton'ın Pekin ziyaretine ABD-Çin arasındaki fikir ayrılıkları damga vurdu.
Amerikan Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Asya-Pasifik gezisi kapsamında Çin'deydi.
Clinton, Çin'in başkenti Pekin'de Devlet Başkanı Hu Jintao ve Dışişleri Bakanı Yang Jiechi ile görüştü. Görüşmelere iki ülke arasındaki görüş ayrılıkları damga vurdu.
Suriye'de akan kanın nasıl durdurulacağı ve Güney Çin Denizi'nde yükselen tansiyonun nasıl düşürüleceği konusunda taraflar ortak bir çözüm bulamadı.
Clinton'ın Çin ve Rusya'nın Suriye'de yaşananlar karşısında takındıkları tavırdan dolayı hayal kırıklığı yaşadıklarını söylemesi üzerine Çin Dışişleri Bakanı Jiechi, diğer ülkelerin iç işlerine karışmama prensibini yineledi.
Clinton'in Ada Çıkışına Tepki
Hillary Clinton'ın Japonya, Çin ve Güney Kore arasındaki Doğu Çin Denizi'nde insan yaşamayan adalar üzerindeki anlaşmazlığın barışçıl bir şekilde çözülmesine yönelik sözlerine Çin tarafı tepki gösterdi.
Jiechi, doğrudan taraf olmayan ülkelerin konuya müdahele etmemesi uyarısında bulundu.
Anlaştıkları Tek Konu. Kuzey Kore
Her iki ülke, fikir ayrılıklarının işbirliğini zedelemeyeceği açıklaması da yaptı. İki ülkenin anlaştıkları tek konu, Kuzey Kore'nin nükleer programının kontrol altına alınmasına yönelik daha fazla işbirliği yapılması oldu.
Bu arada, Clinton'ın Çin'in müstakbel devlet başkanı, şimdiki Başkan Yardımcısı Xi Jinping ile yapacağı görüşme, "Xi'nin programının yoğunluğu'' nedeniyle iptal edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283