Öne Çıkanlar android 6 haberleri haberi sneijder katkı maddesi

Çin’de ölü sayısı 80’e yükseldi

Depremde Ölü Sayısı 80’e yükseldi

Çin’de ölü sayısı 80’e yükseldi

Çin'deki iki deprem ile artçı sarsıntılarda ölenlerin sayısı 80'e yükseldi.
Yunnan ve Guicou eyaletlerinde büyük yıkıma yol açan ikisi de 5,6 büyüklüğündeki depremlerde 80 kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.
Yetkililer, bölgedeki hasarın arama kurtarma çalışmalarını zorlaştırdığını, gelecek 3 gün bölgede yağış olacağının tahmin edildiği, bunun çalışmaları daha da güçleştirebileceğini söyledi.
Arama kurtarma çalışmalarında yaşanan sıkıntının ölü sayısının artmasına olabileceğinden endişe edilirken, bölgeden 100 binden fazla kişinin tahliye edildiği belirtildi.
Depremlerden en fazla etkilenen bölge Yiliang olurken, Yunnan eyalet yönetiminin resmi internet sitesine göre, depremde ölen 80 kişinin 79'u burada yaşamını yitirdi, Şinhua'ya göre de bölgede yaralananların sayısı 730.
Yiliang'ın kalabalık nüfusu, derme çatma binaları ve toprak kaymasına meyilli tepeleri, ölü sayının yüksek olmasından sorumlu tutuluyor.
Yunnan sivil işler dairesi, depremlerin bölgede 6 bin 650 evi yıktığı, 430 binine hasar verdiğini bildirdi. Şiçuan'da, Yunnan'ın kuzeyinde 2008 yılında meydana gelen 7,9 büyüklüğündeki depremde yaklaşık 90 bin kişi hayatını kaybetmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283