Öne Çıkanlar haber haberler haberleri flört Sergen Yalçın

Çilem Doğan'ın serbest kalmasına itiraz ettiler!

Çilem Doğan'ın 50 bin liralık kefaletle serbest kalması eşinin ailesini rahatsız etti. Aile mahkemeye itiraz etti.

Çilem Doğan'ın serbest kalmasına itiraz ettiler!
Adana'da kendisine şiddet uygulayan ve fuhuşa zorlayan 33 yaşındaki eşi Hasan Karabulut'u öldürmekten 15 yıl hapse mahkum edilen, sonrasında 50 bin liralık kefaletle serbest kalan Çilem Doğan'ın davası Yargıtay'a gidecek. Hasan Karabulut'un ailesi karara itiraz ederken, Yargıtay'da da dosyanın 2020 yılında görülmesi bekleniyor. Çilem Doğan'ın avukatı İsa Ayanoğlu, Yargıtay'dan bozma kararı çıkmasını beklediklerini söyledi.

2.5 YAŞINDAKİ KIZI MAĞDUR OLACAKTI

Çilem Doğan'a 'tahliye' kararı veren Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi, söz konusu kararın gerekçesini de açıkladı. 2'ye karşı bir oyla kabul edilen kararın gerekçesinde ise şu ifadelere yer verildi: "Mevcut delil durumu, kanıtların toplanmış olması, sanığın tutuklu kaldığı sürenin yanında Çilem Doğan'ın 2.5 yaşındaki kızının mağduriyetine neden olacağı, kararın infazı gereken süre ve bu süreye göre kapalı cezaevinde kalması gereken sürenin, birkaç gün içinde dolacak olması, dosyanın Yargıtay'a gidiş-dönüş süresi göz önüne alındığında tutukluluk halinin ayrıca sanığın infaz yönünden de mağduriyetine neden olacak durumda bulunması nedeniyle sanığın adli kontrole tabi tutulmak suretiyle tahliyesine karar verildi."

KARABULUT'UN AİLESİNDEN İTİRAZ

Adli kontrol şartıyla 50 bin liralık kefaletle serbest bırakılan 24 yaşındaki Çilem Doğan için ayrıca 'yurtdışına çıkış yasağı' kararı verilirken, genç kadın her hafta cuma günü kendisine en yakın polis merkezine giderek imza verecek. 8 Haziran'da yargılandığı davada eşini öldürmekten 15 yıl hapse mahkum olan Doğan'ın, aradan geçen 12 günlük zaman diliminin ardından bu kez kefaletle serbest bırakılması, Hasan Karabulut'un ailesinin tepkisine neden oldu. Baba Mesut Karabulut, avukatı aracılığıyla bu karara itiraz etti. Aile, Çilem Doğan'ın tahliyesine yönelik kararın kaldırılıp, tutuklanması talebini Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmek üzere, davaya bakan 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sundu. 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283