Öne Çıkanlar haber haberleri manisa ücret elazığ

CIA'den Türkiye'ye tam destek!

Ankara'ya "Terörle Mücadele Yasası'nı yumaşat" diyen AB'ye yanıt ABD'den geldi. CIA Başkanı Brennan, "Türkiye halkını koruyor" dedi.

CIA'den Türkiye'ye tam destek!
Avrupa Birliği (AB), Türk vatandaşlarına vize serbestisi sağlanması için öne sürdüğü 72 kriter arasında yer alan “Terörle Mücadele Kanunu”nun değiştirilmesi yönünde üst üste tehditler yağdırırken Amerikan cephesinden anlamlı bir destek geldi. ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Başkanı John Brennan, Türkiye’nin terörle mücadelesini anladıklarını ve desteklediklerini bildirdi. Türkiye’yi “yakın bir müttefik” olarak gördüklerini ifade eden Brennan, Türkiye’nin son yıllarda yoğun bir şekilde törer saldırıları ile karşı karşıya kaldığı, bölücü terör örgütü PKK ile kararlı bir mücadele sergilediğini belirtti.

TÜRKİYE HALKINI KORUYOR

Türk hükümetinin, terör örgütü PKK’ya yönelik mücadelesinin haklı olduğunu belirten Brennan, “Türk hükümeti teröre karşı büyük bir mücadele örneği sergiliyor. Haklı olarak vatandaşlarını korumak için elinden geleni yapıyor. Çok net ve dürüst bir ilişkimiz var. Yakın ilişki içerisinde olmak böyle bir durumdur. Türkiye’nin terörle mücadelesini ok anlıyoruz. Haklı olarak vatandaşlarının güvenliğini sağlamak ve korumak için çalışıyorlar” dedi. 
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283