Öne Çıkanlar taner yıldız altın fiyatları muzaffer yıldırım kimdir haberler müslümanlar

Çankaya Belediyesi okul bahçelerini renklendiriyor!

Çankaya Belediyesi’nin eğitim kurumlarında gerçekleştirdiği iyileştirme ve yenileme çalışmaları okul bahçelerinde devam ediyor.

Çankaya Belediyesi okul bahçelerini renklendiriyor!

Belediye, öğrencilerin beden eğitimi derslerinde ve ders dışı zamanlarda spor yapabilmeleri için okul bahçelerine yeni basketbol potaları yerleştirdi.
 
Çankaya Belediyesi, okul içinde var olan eksikleri bir bir tamamlarken şimdi de eğitimi aksatmayacak biçimde çevre düzenlemesi çalışmaları ile oyun alanlarının boyanması, basketbol potaları ve voleybol direklerinin yerleştirilmesi çalışması yapıyor.

70 okulda eş zamanlı başlattığı tadilat çalışmalarında okulların fiziki koşullarında gözle görülür iyileşme sağlayan Belediye, 52 okula da boya yardımında bulundu. Okulların boya badanasını yenileyerek ihtiyaçları gideren belediye, 7 okulun dış çevresinde bulunan oyun alanlarının renkli çizimlerini gerçekleştirdi.

Toplamda 28 bin litre boya yardımında bulunan Çankaya Belediyesi, bu süreçte 540 kilo saten alçı ile 245 kilo sıvı alçı kullanarak okulların yenileme çalışmalarına katkıda bulundu.
 
30 BASKETBOL POTASI YERLEŞTİRİLDİ

Okulların dış çevre düzenlemesinin yanı sıra eskiyen ve tahribata uğrayan basketbol potaları ile voleybol direklerini yenileyen ekipler, aynı zamanda basketbol potası olmayan okulları spor yapılabilir hale getirdi.

Eğitim-öğretim dönemi içerisinde tüm okullara basketbol potası koymayı hedefleyen  Çankaya Belediyesi, şimdiye kadar 15 okula 30 adet basketbol potası dikerek gençlerin spor aktivitelerinden mahrum kalmamalarını sağladı. İlk kez bu dönem basketbol potalarının boyutlarında da bir dizi çalışmaya giden Çankaya Belediyesi, ilköğretim düzeyindeki okullara 2.65 metre, ortaokul ve lise düzeyindeki okullarda ise 3.05 metre yüksekliğinde pota yerleştirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270