Öne Çıkanlar yınca evcimik android 6 haberi gs ios 7

Büyükşehir Belediyesi, CEBİT’e çıkarma yapacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Avrasya’nın bir numaralı bilişim, teknoloji ve iletişim platformu olan CEBİT Bilişim Eurasia Fuarı’nda Başkent’i tanıtacak.

Büyükşehir Belediyesi, CEBİT’e çıkarma yapacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Avrasya'nın bir numaralı bilişim, teknoloji ve iletişim platformu olan CEBİT Bilişim Eurasia Fuarı'nda Başkent'i tanıtacak.
Fuarda geniş bir stant kiralayacak Büyükşehir, bu çatı altında Ankara'da bulunan üniversiteler, teknoparklar ve sivil toplum örgütlerinin bilişim ve teknoloji alanında dünyaya tanıtımına imkan sağlayacak. Büyükşehir Belediye Meclisi, eylül ayı olağan toplantılarının son gününde, Melih Gökçek'in başkanlığında toplandı. Kent yaşamına ilişkin önemli gündem maddelerinin ele alındığı toplantıda imar planları, kültürel etkinlikler, yeni işbirlikleri, alt ve üst yapı hizmetleri ile Ankara'nın tanıtımı ve sosyal projelere ilişkin yeni kararlar alındı.
Başkent'in tanıtımı için atağa geçen Büyükşehir, Belediye Meclisi'nde alınan karar ile Uluslar arası CEBİT Bilişim Eurasia Fuarı'nda yer alacak. Türkiye'de bilişim ve teknoloji sektörünün en önemli buluşmalarından biri olarak gösterilen ve Avrasya'nın bu alanda bir numaralı platformu olan CEBİT Bilişim Eurasia Fuarı bu yıl 29 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında İstanbul'da yapılacak.
Hem Başkent Ankara'nın tanıtımı hem de belediye hizmetlerinin anlatılması açısından önemli bir fırsat olarak değerlendirilen fuarda, Ankara Büyükşehir Belediyesi bir stant kiralayarak, bu çatı altında Ankara'da bulunan üniversiteler, teknoparklar ile sivil toplum örgütlerine de tanıtım imkanı sunacak. Stantta, Ankara ve Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarına ilişkin broşür, promosyon eşyaları, tanıtım materyalleri yer alacak.
ÜNİVERSİTELER İLE DÖRT DÖRTLÜK İŞBİRLİĞİ
Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde Başkan Gökçek'in 14 üniversitenin rektör ve rektör yardımcısı ile yaptığı toplantı sonucu prensip olarak işbirliği yapılan konu başlıkları da görüşüldü. Üniversiteler arası mimari, kültürel, sosyal, ekonomik konularda düzenlenecek yarışmalara destek olmak, istihdamı artırmaya yönelik ortak projeler üretmek, teknokentlerin geliştirilmesine yönelik işbirliği yapmak, üniversitelerin yol, çevre ve alt yapılarına katkı sunmak, Büyükşehir Belediyesi kadrosuna hizmet için eğitimlerin düzenlemesi için ilgili bölüm hocalarının desteğini almak, üniversitelerde Ankara adına üretilecek projeler ile spor yarışmalarında verilecek ödülleri finanse etmek, ulaşım sorunlarını değerlendirmek, Halk Ekmek'in ucuz kahvaltı reyonlarını açmak ve sabah kahvaltısı uygulamasını kampüslere taşımak konusunda işbirliği yapılmasına oybirliği ile karar verildi. Bu konularda yapılacak protokoller için Büyükşehir Belediyesi veya Genel Sekreter yetkilendirildi.
BAŞKAN GÖKÇEK LAS VEGASTA ÖDÜL ALACAK
Internet Marketing Association (IMA) tarafından, dünyada sosyal medyayı en iyi kullanan belediye başkanı olması nedeniyle 2012 Hayat Boyu Başarı Ödülüne layık görülen Başkan Gökçek, ödülünü almak üzere 19-23 Eylül tarihleri arasında ABD'nin Las Vegas kentine gidecek.
Misyonu üyeler arasında internet stratejileri hakkında benzersiz bir bilgi paylaşım platformu oluşturmak olan IMA'nın 2012 Yılı Konferans ve Ödül Töreni'nde Başkent'i temsil edecek Başkan Gökçek, internet ve teknoloji alanındaki son trendlerin konuşulacağı ve tartışılacağı bir dizi konferansa da katılacak.
Büyükşehir Belediyesi'nin ödüllü halk oyunları ekibi FOMGET ise 40 kişilik bir ekiple 04-07 Ekim tarihlerinde düzenlenecek ve müzikal performanslar, sanat gösterileri ile el sanatları icralarının gerçekleştirileceği Uluslararası İpek Yolu Festivali'ne katılmak üzere ABD'nin Houston şehrinde Başkent'i temsil edecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283