Öne Çıkanlar haber manisa haberleri haberler haberi

Bilimin Kalbi Ankara Üniversitesi’nde Attı

Uluslararası bir etkinlik olan ve Ankara Üniversitesi Çocuk Bilim Merkezi Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen, Avrupa Komisyonu Horizon 2020 programı kapsamında desteklenen “Avrupa Bilim ve Eğlence Günü” Ankara’da gerçekleşti.

Bilimin Kalbi Ankara Üniversitesi’nde Attı
Ankara Üniversitesi Tandoğan Yerleşkesi rekreasyon Alanı, Eczacılık, Fen ve Mühendislik Fakülteleri’nin laboratuarları, tenis kortları, tiyatro salonları, panel ve konferans salonları dahil geniş bir alanda gerçekleşen etkinlik bu yıl 3. kez düzenlendi. Program kapsamında 5 bine yakın çocuk ve genç, bilim ve sanatla buluştu.
 
Bilim Tutkunları Bir Arada
Gelecekte yeni buluşlar ve keşiflerin yapılabilmesi için genç nesillerin bilime olan ilgisini arttırmaya yönelik olarak gerçekleşen etkinlik, farklı bilim dallarından bir araya gelmiş bilim panayırının yanı sıra, laboratuarlarda uygulanan deneyler, paneller, konferanslar, sanat ve spor etkinlikleri, farklı müzelerin sergileri, tiyatro gösterileri ve konserler ile bilim tutkunlarını bir araya getirdi. 
 
 
300 Avrupa Kenti’nde Aynı Anda Kutlandı
Avrupa’da toplumun bilime olan ilgisini artırmayı, bilim ve eğlencenin bir arada olabileceğini göstererek toplumda bir bilim kültürü oluşturmayı amaçlayan, Avrupa Bilim ve Eğlence Günü, üniversite, sivil toplum kuruluşu, öğrenci, öğretmen, bilim insanı, genç ve yaşlı toplumun her kesiminden katılımcıyı bir araya getirdi. Bir bilim festivali şeklinde gerçekleştirilen etkinlik, Avrupa’da da  her yıl Eylül ayının son cuma günü Amsterdam, Londra, Roma, Paris, Hamburg, Barcelona gibi 300 e yakın şehirde  aynı anda gerçekleştiriliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283