Öne Çıkanlar android 6 haberleri haberi sneijder ios 7

’Bazı emekli generaller ocağa ihanet ediyor’

Afyonkarahisar’da 25 askerin şehit olduğu cephanelik patlamasıyla ilgili televizyonlarda açıklama yapan emekli askerleri eleştiren Başbakan Erdoğan, "Bazı emekli generaller geldikleri ocağa ihanet ediyor" dedi.

’Bazı emekli generaller ocağa ihanet ediyor’

Afyonkarahisar'da 25 askerin şehit olduğu cephanelik patlamasıyla ilgili televizyonlarda açıklama yapan emekli askerleri eleştiren Başbakan Erdoğan, "Bazı emekli generaller geldikleri ocağa ihanet ediyor" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Sarıyer'de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çayırbaşı Tüneli ile 20 kavşak ve yolun açılış töreninde konuştu.
Başbakan Erdoğan burada yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar'daki cephanelik patlamasıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.
Ayfonkarahisar'daki patlamayla ilgili televizyonda yorum yapan eski generallerin yaptığı açıklamaları eleştiren Başbakan Erdoğan, "Bazı emekli generaller geldikleri ocağa ihanet ediyorlar. Bu ahlaki ve vicdani değildir" dedi.
Afyon'da 25 askerin şehit olduğu cephanelik patlamasıyla ilgili medyada yer alan haberleri de eleştiren Başbakan Erdoğan, "Bazıları 1-2 saatte netice bekliyor. Sürekli tahrik ediyorlar. Bunlar ne kadar vurabiliriz, derdindeler" şeklinde konuştu.
'YA KANDİL YA TBMM'
Konuşmasında BDP'yi de eleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Her türlü sorunun çözüm yeri, demokratik siyaset alanıdır. Dağda siyaset yapmak isteyenler, buyursunlar dağa çıksınlar. Teröristlerle kucaklaşanlar, parlamentoda millet adına mücadele veremezler. Vermeye kalksalar dahi saygı göremezler. Zira iki tercih var ya kandil ya TBMM. Eğer Meclis diyorsan gel mücadeleni Meclis'te ver, o zaman seninle müzakere masasına oturacak siyaseti, iktidarı bulursun'' şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270