Öne Çıkanlar android 6 yınca evcimik haberi gs ios 7

Başbakan: ’Pimi meraklı er çekmiş’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ukrayna ziyaretinde kendisine eşlik eden gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Afyon’daki cephanelik patlamasıyla ilgili olarak, "Merak saikiyle ele alınan bir el bombasının patlaması ihtimali üzerinde duruluyor" dedi.

Başbakan: ’Pimi meraklı er çekmiş’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ukrayna ziyaretinde kendisine eşlik eden gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Afyon'daki cephanelik patlamasıyla ilgili olarak, "Merak saikiyle ele alınan bir el bombasının patlaması ihtimali üzerinde duruluyor" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna ziyaretinde kendisine eşlik eden gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı.
Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'den aldığı bilgiye göre, Afyon'daki mühimmat deposundaki patlamanın merak nedeniyle bir askerin el bombasını patlatmış olmasından kaynaklandığı kanaatinin çok yüksek olduğunu belirtti.
Afyon'daki cephanelik patlamasıyla ilgili şahit olabileceklerin şehit olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, "Olayla ilgili şahit olarak dinlenebilecek insan yok, şahit konumunda olacaklar şehit. Buradaki konu, el bombası. Bana bizzat Genelkurmay Başkanı anlattı. Üç çeşit el bombası var. Bunların ikisi MKE üretimi yerli yapım, diğeri Almanya'dan ithal. MKE yapımı bombalarda fünyeler ve bombalar aynı sandık içinde ama ayrıdır. Almanlarınki ise, fünye ile el bombası bütündür. Serçe parmağı halkaya takılarak kullanılanlar var. Kavranarak kullanılanlar var. Şimdi burada tahminler döndürülüyor. Ya merak saikiyle ele alınan bir el bombasının patlaması ihtimali üzerinde duruyorlar ki, daha çok Almanlardan ithal edilenin üzerinde duruluyor" dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu konuda yaptığı açıklamaları da eleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kılıçdaroğlu sululuk yapıyor. Siz ana muhalefet liderisiniz. Silahlı kuvvetlerimizin İkinci Başkanı kendisini arıyor. 'Sabotaj kanaatine nereden vardınız, size bu bilgiyi veren kim' diyor? 'Ben böyle bir açıklama yapmadım' diyor" dedi.
'BUNLAR SİNE-İ PKK'YA DÖNERLER'
BDP'li vekillerin PKK'lılarla kucaklaşmasını da eleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Gidip teröristle kucaklaşacak kadar bu ülkeden kopmuşlar. Yargı görevini yapar. Parlamentoda biz de gereği neyse yapacağız. Arkadaşlar, bu parlamento yol hanı değil. Ya demokratik sisteme riayet edersin. O zaman siyasetle müzakereyi yaparım. Yoksa ya Kandil'e ya Meclis'e gideceksin. Bunlar sine-i PKK'ya dönerler. Milletin sinesinde bunlara yer yok" şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270