Öne Çıkanlar android 6 gülşah alkoçlar manisa haberleri alanyaspor antalyaspor maçı

Başbakan: ’Düşmanda bile haysiyet aranır’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti genişletilmiş grup toplantısında Beytüşşebap’taki terör saldırıları hakkında konuşuyor.

Başbakan: ’Düşmanda bile haysiyet aranır’

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti genişletilmiş grup toplantısında Beytüşşebap'taki terör saldırıları hakkında konuşuyor.
Başbakan'ın konuşmasından konu başlıkları şöyle:
- Beytüşşebap'ta şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.
- Şehit askerlerimizin babası 'ağlamayacağım, onları sevindirmeyeceğim' dedi. Evet, ağlamayacağız.
- Karşımızda hiçbir insani değeri olmayan bir örgüt var. Bu örgüt arazi şartlarından yararlanıyor. Bu örgüt mertçe askerimizin karşısına çıkarak savaşamıyor. Bu örgüt korkakça kadınların, çocukların arkasına saklanarak, sivillerin arkasına saklanarak saldırıyor ve kaçıyor.
- Terör örgütü 4 yıldan beri AK Parti'yi doğrudan hedef olarak belirlemiş durumda. Bunun üzerinde dikkatle düşünmeliyiz. Neden AK Parti? Neden Ak Parti'nin il başkanları? Çünkü Ak Parti çözüyor. AK Parti Kürt kardeşlerimizle kucaklaşabiliyor. Kürt kardeşlerim de Ak Parti'yi bölgede birinci parti yapıyor.
- Hiç unutmuyorum, Cizre'de mitingimizi yaptık ve çevremize toplanan vatandaşlarımızla sohbet ediyoruz. Bana söyledikleri şu: Başkanım OHAL'i kaldırın, biz başka bir şey istemiyoruz." Biz iktidara geldik, OHAL'i hemen kaldırdık. Bugün terör örgütü konuşuyorsa, bizim OHAL'i kaldırmamız sayesinde konuşabiliyor. Kimse OHAL konusunda bizim gösterdiğimiz bu tavrı gösteremedi. Zaten benim vatandaşım Ak Parti'nin bu tavrını görüp oyunu verdi.
- Terör örgütünün aldığı oylar, oluşturulan korku ortamının neticesinde alınan oylardır.
Siyasette düşman yoktur; rakip vardır
- Biz muhalefet partileri gibi Sivas'tan ötemeyen geçemeyen bir parti değiliz.
- Bölgedeki insanımız, "biz terör örgütüyle işbirliği yapan bir CHP ile yürüyecek bir halk mıyız" dedi. CHP Suriye'de de Baas Partisi ile çalışıyor. Bir de "gerekirse dağdakilerle görüşürüz" diyorlar. Görüştüler işte.
- İşte, sözde kaçırdılar CHP'nin milletvekilini. Geri bıraktılar sonra. Benim halkım bu iddiaları yutmaz. Açıklamaları görüyorsunuz işte.
- Kimi muhalefet partileri, düşmanımın düşmanı dostumdur mantığıyla hareket ediyor. Ak Parti'nin kaybetmesi için, Türkiye'nin kaybetmesine göz yumuyorlar.
- Siyasette düşman yoktur. Siyasette rakip vardır.
- Muhalefet partileri, İmralı'nın ağzıyla konuşuyor. Kendilerinin yıpratamadığı Ak Parti'yi, terör örgütünün yıpratmasına göz yumdular.
- Türkiye'de artık siyaseti siyaset dışı kurumlar şekillendiremez. Mafya şekillendiremez. Vesayetçi anlayış şekillendiremez. Türkiye'de siyaseti artık terör örgütü de şekillendiremez, şekillendiremeyecek.
- Biz artık asla geri adım atmayız. Terör örgütünün partisi de bunu böyle bilsin. Al gülüm ver gülüm siyaseti de artık sona ermiştir. Terör örgütünün değirmenine su taşıyan partiler de, asla provokasyona gelmeyeceğimizi bilsinler.
- Bizim ilkelerimiz var. Bu ilkeler doğrultusunda yola çıktık. Ya öleceğiz, ya olacağız dedik.
- Bizim rotamızı milletten başka kimse çizemez. Kimse bize istikamet belirleyemez. Bunu sadece terör partisine değil, CHP'ye de söylüyorum.
- Terör örgütü bazı güçlere nasıl taşeronluk yapıyorsa, bazı medya organları da teröre taşeronluk yapıyor. Biz kimlerin teröre çanak tuttuğunu iyi biliyoruz.
- Dünyada iki şey var ki iktidarları bitirir. Nedir bunlar? Ekonomi ve terör. Bunlar bizi bitirmedi. Hem ekonomiyle mücadele verdik, hem de terörle. Nasıl oldu bu? Millet bizim samimiyetimizi, gayretimizi görüyor.
- Şu 30 yıllık terör mücadelesinde, bu önlemler taviz verilmeden alınmış olsaydı, şu an gelinen nokta bundan iki kat iyi olurdu.
- CHP bize geldi. Daha önce de anlattım. Medya bu görüşmeyi nasıl sattı? CHP 10 maddelik öneri paketiyle gittiler dedi. Bu paket neydi? Sadece tespit paketiydi. İçinde öneri möneri yoktu. Bekledim. MHP ne dedi? MHP kabul etmedi. Ekranları başında bizi izleyen vatandaşlarımıza da sesleniyorum. Size burada bir teklifte bulunuyorum. 3 arkadaşınızı görevlendirin. Ben de şu an 3 arkadaşıma talimat veriyorum. Bu arkadaşlarımız hemen çalışsınlar. Ve biz iktidar olarak ne adım atılması gerekiyorsa atacağız. Bize ne dediler? Hemen olmaz bu işler. Bir 3 ay bekleyelim. Hala bekliyorlar. Hala bir adım atmıyorlar. Ama bunu kullanmaya çalışıyorlar. Ya sizin terörü yok etmeye dair yapacağınız hiçbir şey yok. Çünkü sizin terörle ortaklıklarınız var.
- Bakıyorsunuz CHP milletvekilleri akla ziyan açıklamalar yapıyor. Bakıyorsunuz terör örgütünün hedef aldığı benim bakanlarımı, tamamen paralel bir şekilde CHP de eleştiriyor.
- Medyanın patronlarına sesleniyorum. CHP'nin milletvekilleri siyasetçi de, benim hedef alınan milletvekillerim siyasetçi değil mi? Niye onları gündemde tutmuyorsunuz?
- Son aylarda BDP milletvekilleri ne söylüyorsa, CHP milletvekilleri de papağan gibi aynılarını tekrarlıyor.
- BDP'li milletvekillerinin teröristlerle buluşmasında, BDP'lilerin teröristleri sıvazlamasından ziyade, teröristler o milletvekillerinin sırtlarını sıvazlamıştır. Yanaklarından öpmüştür. Ne güzel değil mi? Zaten dağdan da beraber inmişlerdi. Terör örgütü bunların ipini elinde tutuyor. Bunlar yıllarca silahların gölgesinde yürütülen siyaseti eleştiriyor gibi göründüler. Ama şimdi terör örgütünün gölgesinde siyaset yapıyorlar. İnanın orada kameralar olmasaydı, bunlar efendilerinin ellerini de öperlerdi. Kameralar olmasaydı, bunlar efendilerinden harçlık da alırlardı. Terör örgütünün elindeki kan, bu milletvekillerinin de ellerine bulaşmıştır.
- 1 yaşındaki Almina'nın kanı, işte o BDP'li milletvekillerinin sıvazlanan sırtlarından asla inmeyecektir. Bunlar o kanla adeta rezil, alçak bir şekilde yaşayacaktır.
- Bir araya gelip topraklarımıza giren 7 düveli bu millet geldikleri yere gönderdi. Bugün de bu aziz millet hainlerle mücadele ediyor. Belki bedeli ağır oluyor. Ama er veya geç, millet galip gelecektir.
- Hiç kimsenin, masumun kılına dokunmadan terörle mücadelemize devam ediyoruz. Terör örgütünün kutsalı yok. O 1 yaşındaki Almina'yı da vurur, annesini de vurur, kardeşlerini de vurur. Ama benim polisim, güvenliğim burada hassas davranır. Onun için terörü hedef alır. Onların inini bulmaya çalışır.
- Ben buradan Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Bu bölücü terör örgütünün, Kürt kardeşlerime yönelik bir derdi yoktur. Bu örgütün tek derdi avantasını almaktır. Bu oyuna gelmeyiniz.
- Bu güne kadar güneydoğuda hizmet noktasında ne yapıldı? Biz batıda ne varsa, güneydoğuda da olacak dedik. Katrilyonlarca yatırım yaptık. Belediyemiz olsun olmasın, biz hizmeti götürdük, götüreceğiz.
Kaynak: Haber7

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270