Öne Çıkanlar kara para aşk android 6 ios 7 haber haberleri

Balıkçılar sezonu açtı

Balıkçılar, ’Vira Bismillah’ diyerek aylar sonra demir aldı.

Balıkçılar sezonu açtı

Balıkçılar, 'Vira Bismillah' diyerek aylar sonra demir aldı.
Av yasağının sona ermesiyle denize açılan Karadenizli balıkçılar yeni sezona başladı.
Ordulu balıkçılar, 1 Eylül'de sona eren av yasağının sonrasında gece saat 00.00 gösterirken denize açılarak ''Vira Bismillah'' dedi.
Çeşitli boy kayıklarla denize açılan balıkçılar, gece boyunca denize attıkları ağlardan palamut topladı.
Gülyalı Balıkçı Kooperatifleri Başkanı İnan Sağlam, yeni sezonu değerlendirdi.
Yeni sezonun bütün balıkçıların heyecanla beklediğini ve hazırlandığını dile getiren Sağlam, ''Yeni sezon için aylardır hazırlandık. 1 Eylül'de sona eren av yasağının ardından gece saat 00.00 olduğunda balıkçılarımız denize açılarak 'Vira Bismillah' dedi. Sezonun tüm balıkçılarımıza hayırlı olmasını dilerim'' diye konuştu.
Sezondan umutlu olduklarını da ifade eden Sağlam, şunları kaydetti:
''Balıkçılarımızın çoğu evli ve çocukları var. Okulların açılmasına da kısa bir süre kaldı. Bundan dolayı yeni sezonun hepimiz için başka bir anlam ifade ettiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Umarım kazançlı ve bereketli bir sezon olur. Tek temennimiz bu. Özellikle av sezonunu palamutla açtık. Herkes palamudun bol olmasını bekliyor. Bu gece denize bıraktığımız ağlardan palamudun bizlerin yüzünü güldürdü diyebiliriz. İlerleyen günlerde palamudun daha da artmasını bekliyoruz.''
''Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ''de av derinliğinin 18 metreden 24 metreye çıkartılmasını desteklediklerini belirten Sağlam, ''Alınan yeni boy kararları bizim gibi balıkçıları korumak adına alınmış kararlardır. Biz bu alınan kararlardan son derece mutluyuz. Kararı destekliyoruz ve alınan kararlara da uyacağız'' dedi.
Öte yandan av yasağının kalkması ile birlikte denize açılan balıkçılar tuttukları ilk palamutların mıhlamasını yaparak kayıkta hep birlikte yemeyi tercih etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270