Öne Çıkanlar yınca evcimik gardiyan alımı ilanı ve detayları ahmet hakan kara para aşk feridun bilgin

Bahreyn'den Katar'a yeni yaptırım tehdidi!

Bahreyn'in Rusya Büyükelçisi Ahmed Saati, Rus haber sitesine verdiği demeçte Katar yönetimini tehdit etti.

Bahreyn'den Katar'a yeni yaptırım tehdidi!

Rus haber ajansı Sputnik'e demeç veren Saati, "Eğer Katar, Washington, Moskova ve AB'yi ziyaret etmeye ve ticari ve askeri anlaşmalar yoluyla buradaki yönetimlerin desteğini almak için çalışmalara devam ederse, haklarımızı korumak için elimizde başka kozlar da var, olan bitene bakmakla yetinmeyeceğiz. Eğer Doha, eski çizgisinde hareket etmeyi sürdürürse  ve politikasından vazgeçmezse, Katar'a yanıt vermek ve teröristleri durdurmak için farklı kararlar alacağız. Hukuki, siyasi ve diplomatik tedbirler…" ifadelerini kullandı.

"KATAR'IN TERÖRİSTLERE DESTEĞİNİ GÖSTEREN KANITLAR VAR"

Ellerinde Katar'ın "terörizme" destek verdiğine dair kanıtlar olduğunu iddia eden büyükelçi sözlerini şöyle sürdürdü: "Katar'ın Londra ve Doha'daki terör örgütlerinin liderleriyle doğrudan temas kurduğuna ve onlara finansal destek verdiğine dair kanıtlara sahibiz" dedi.

Bahreyn, Suudi Arabistan, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin de aralarında olduğu 10 ülke teröre destek verdiği ve Ortadoğu'da istikrarsızlığa neden olduğu gerekçesiyle Katar'la diplomatik ilişkilerini kesmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270