Öne Çıkanlar android 6 gülşah alkoçlar manisa haberleri alanyaspor antalyaspor maçı

Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin çembere alındı.

Kavaklı Kampı’na yönelik operasyondan son anda kaçan ve yakalanmamak için sık sık yer değiştiren Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin, MİT’in yer tespiti sonucunda sınıra yakın bir bölgede çembere alındı.

Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin çembere alındı.
Kavaklı Kampı'na yönelik operasyondan son anda kaçan ve yakalanmamak için sık sık yer değiştiren Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin, MİT'in yer tespiti sonucunda sınıra yakın bir bölgede çembere alındı.
PKK'nın merkez üs olarak kullandığı Kavaklı Kampı'na yönelik güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği operasyondan son anda kaçan Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in sınıra yakın bölgede çembere alındığı öğrenildi. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), yakalanmamak için sık sık yer değiştiren Bahoz Erdal'ın bulunduğu bölgeyi kilometrekare olarak belirledi. Bu bilgi, operasyonu yürüten birliklere iletildi.
ÖNEMLİ HEDEFLERDEN BİRİ
PKK'ya yönelik 7 taburun katıldığı son yılların en kapsamlı operasyonu Hakkari'de devam ederken Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), örgütün üst düzey yöneticilerinden Fehman Hüseyin'in bulunduğu noktaya ilişkin tespitlerini 100 kilometrekarelik alanda daralttı. Aktütün ve Dağlıca gibi saldırıların talimatını veren Fehman Hüseyin'in yakalanmasının, yaklaşık 5 bin askerin katıldığı operasyonda en önemli hedeflerden biri olduğu öğrenildi.
Kaynak: Yeni Şafak

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283