Öne Çıkanlar haberler elnur bayhan yınca evcimik kara para aşk

Bahçeli'den 'Musul' açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, Türkiye'nin Musul operasyonu dışında kalmaması gerektiğini vurgulayarak "Şuanda Başika'dan çekilmek Hakkari'den çekilmekle birdir." dedi.

Bahçeli'den 'Musul' açıklaması
Partisinin grup toplantısında konuşan DevletBahçeli  Musul Operasyonu'nu değerlendirdi. Bahçeli, Türkiye'nin kesinlikle operasyon dışında kalmaması gerektiğini belirterek şunları söyledi;
"Musul Operasyonu gittikçe kızışmaktadır. Askeri güç ve imkanlar genişlemektedir. Türkiye'nin Musul Operasyonu'na katılıp katılmayacağı tartışması sıcaklığını korumaktadır. ABD Savunma Bakanı, prensipte uzlaşıldığını açıklasa da Bağdat yönetimini tam tersini ileri sürmüştür. Türk askerinin konuşlandığı Başika'da  DAEŞ tarafından tehdit edilmektedir. TSK, DAEŞ'e karşı yürütülen mücadeleye destek vermiştir. Musul'un teröristlerden temizliği süratle yapılmalıdır, Türkiye bu harekatın dışında kalmamalıdır. 

PKK'NIN KERKÜK'TE NE İŞİ VAR

DAEŞ, Kerkük'e alçakça saldırı düzenlemiş, soydaşlarımızın kanını dökmüştür. Türkmeneli'ni aralarında taksim planı yapanlar hayasız ve haindir. PKK'nın Kerkük'te ne işi vardır? DAEŞ ve FETÖ neyse PKK aynısı değil midir? Musul yanarken yerimizde duramayız, Kerkük infaz edilirken rahat duramayız. Kürdistan'ın kurulması için oyunlar oynayanlar akıllarını başlarına alsınlar. 

BAŞİKA'DAN ÇIKMAK, HAKKARİ'DEN ÇIKMAKLA EŞTİR

Şu anda Başika'dan çekilmek Hakkari'den çekilmekle birdir.Irak'ta sahada olmamız kadar kurulacak masalarda da oturmamız normaldir, olması gereken budur. Türki milleti burada seyirci olmayacaktır.Türk Bayrağını yakan şerefsizlere de şunu söylüyorum; bayrak bizim ruhlarımızda asılıdır, bu iğrençliği yapanların bunu anlaması imkansızdır. "
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270