Öne Çıkanlar haber ios 7 aile hekimliği kara para aşk levent kırca

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Tabela Vergisi Uyarısı!

Cadde, bulvar ve meydanlar ile bu alanlara cephesi bulunan binalar üzerindeki her türlü ilan ve reklamların vergileri ile asma, tahsis ve bakım ücretlerine ait ikinci taksit ödemeleri 2 Kasım Pazartesi günü sona eriyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Tabela Vergisi Uyarısı!
Mükelleflerin cezalı duruma düşmemesi için ilan ve reklam vergisinin 2. taksit ödemelerini, 2 Kasım Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar Hipodrum Caddesi No 5’te bulunan Büyükşehir Belediyesi'nin girişindeki "Mali Hizmetler" veznesine yatırmaları gerekiyor. 

Taksidini internetten ödemek isteyenler, mükellef hesap numarasıyla, Büyükşehir Belediyesi'ne ait  "www.tahsilat.ankara.bel.tr" internet adresinden ödeme yapabiliyor. Ayrıca ING Bank, Halk Bankası ve Vakıfbank gişelerinden de ödenebiliyor. 

Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri, kaydı olmayan ve ilk kez başvuracak mükelleflerin, başvuru sırasında vergi tabelası veya fotokopisini de beraberlerinde getirmeleri gerektiğini söylediler.

Ödemelerin zamanında yapılması gerektiğini belirten yetkililer, yapılan denetimlerle, kaçak ve vergisini ödemeyen esnafın tespit edileceğini bildirdiler.

Bu konuda vatandaşlardan da duyarlı olmasını isteyen yetkililer, şikayetlerin, Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Gelir Şube Müdürlüğü'ne ait olan 507 27 81, 507 27 82, 507 27 88 ve 507 27 92 numaralı telefonlara yapılabileceğini belirttiler. 

Cadde, bulvar ve meydanlar üzerinde olup da birden fazla sokak kapısı olan çarşı, pasaj ve hanlarda bulunan işyerlerinin de ilan ve reklam vergilerini Büyükşehir Belediyesi’ne yatırmaları gerektiğini belirten yetkililer, bu tür işyerlerindeki esnafın mağdur duruma düşmemeleri için ilçe belediyelerine kayıt yaptırmamalarını söylediler.
 
REKLAM VERGİSİ KAPSAMINDA BULUNAN UNSURLAR
1- İşyeri yüzeyine takılan tabelalar

2- İşyeri çatısına konulan tabelalar (totem)

3- İşyeri önüne veya kaldırım üzerine konulan tabelalar (totem)

4- Kampanya veya indirim günleri kapsamında işyeri camlarına yapılan sticker veya vinil türü yapıştırmalar

5- İşyeri ön cephesi veya sağır duvara yapılan yazı, resim, çizim, boyama, logo türü işyerini tanıtan giydirmeler

6- İşyerlerinin dönemlik olarak çıkardığı ve ürünlerin tanıtıldığı broşür ve insert'ler

7- Market ve mağazaların müşteri taşıma araçları- firmalara ait araçlar üzerinde bulunan yazı ve tanıtıcı resimler (araç üstü reklam)

8- İşyerleri yüzeyine veya yol boylarına konulan bez, branda türü tanıtım afişleri.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270