Öne Çıkanlar haberleri haber ios 7 android 6 haberi

Akrabalarına kızdı, servetini bağışladı

Türk Kızılayı Havsa Şube Başkanı Ahmet Yavaşça Meryem Hadımlı'nın kendilerine 2,5 milyon lira değerinde arsa, daire ve bina bağışladığını kaydetti. Edirneli Meryem Hadımlı, akrabalarıyla yaşadığı sıkıntıları nedeniyle servetini Türk Kızılayı'na bağışladı.

Akrabalarına kızdı, servetini bağışladı
Kızılay’dan aylık sadece 500 lira ve bakılmasını isteyen Hadımlı, "Hayatım boyunca iyilik ettiğim akrabalarımın dahi menfaat peşinde koştuğunu görünce, servetimi muhtaç insanlara yardım eden Kızılay’a bağışlama kararı verdim" diye belirtti . Havsa İlçesi’nde oturmuş olan Meryem Hadımlı, dedesinden ve babasından kalan tarlaları işleterek mal varlığını büyütmesine karşın , hayatı boyunca sevinçli olamadığını belirtti . Yaptığı 4 evlilikte de sevinçli olmadığı için eşlerinden ayrıldığını ifade eden Meryem Hadımlı, şu anda dini nikahla Fikret Atuk ile beraber yaşadığını, yakınlarının miras taleplerinden bunaldığı için malını bağışlama kararı almakta olduğunu belirtti . Kızılay’ın Havsa Şubesi’ne gidip , mal varlığının tamamını bağışlamak niyetinde olduğunu açıklayan Meryem Hadımlı, gercekleşen tespitlerin peşinden yaklaşık olarak 2. beş milyon lira değerindeki tarla, işyeri ve evlerini Türk Kızılay’ına bağışladı. Kendisi için sadece aylık 500 lira maaş ve bakamının üstlenilmesini talep eden Hadımlı, bunları belirtti : "Şimdiye kadar hep mutsuz yaşadım. Şu anda bağış yaptıktan akabinde çok fazla mutluyum. Bir çok fazla sorunlarla karşılaştım. Çileleri hep çektim, sonunda iyi bir yere isabet ettim çok fazla şükür. Sıkıntılı günlerimde bana kimse akraba diye sahip çıkmadı. Ben de o nedenle kimseye bırakmak istemedim. Kızılay’ın verdiği madalya beni huzurlu etti. Kazan dolusu param olsa, sevinçli olamazdım. Şu anda bu madalya ile sevinçli oldum. Bu servet dedemden, babama, babamdan da bana intikal kaldı. Ama ben 1974’te babamı kaybettikten akabinde ben dışarı çıktım, malı çarçur etmeden üzerine koydum. Hiçbir akrabamdan fayda görmedim."
EVLATLIĞINI DA REDDETTİ
Gözyaşlarını tutamayan Hadımlı, çocuk sahibi olabilmek için çok fazla çaba sarf ettiğini ancak olmayınca evlatlık almakta olduğunu belirtti . Hadımlı, "Babamın bir evladı olduğum için dışarı gelin gitmemi çok fazla istemedi. İç güvey getirdi, fakat sevinçli bir evliliği yakalayamadım. Çocuğumuz olması için de uğraştık fakat Allah nasip etmedi. Bir kız çocuğu evlatlık aldık, büyüttük, evlendirdik. Eşi de bana olumsuz davrandı, onu da evlatlıktan reddettim. Babam ve annem ölünce her iki taraftan da akrabalarım bana sahip çıkmadı. Ben de mal varlığımı Türk Kızılay’ına bağışladım" diye açıkladı . Hacca ve 4 defa Umre’ye gittiğini söyleyerek başka bir beklentisi bulunmadığı açıklayan Hadımlı, elinde kalan diğer mallarını ve arazilerini de daha akabinde bağışlayacağını sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270