Öne Çıkanlar alevilik eylül ayı zonguldak TRT web tv 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları nelerdir

AKP'nin sözcüsü Ömer Çelik: mültecilere 3 milyar euro yardım

Ömer Çelik tarafından yapılan basın toplantısında mültecilerle ilgili yapılan yardımda 3 milyar euroluk bir mali yardım yapılacağı belirtiliyor. Bununla birlikte seyahat etmeleri için vize yardımları da yapılacak.

AKP'nin sözcüsü Ömer Çelik: mültecilere 3 milyar euro yardım
AKP sözcüsü Ömer Çelik Reuters'a bir açıklama yaptı. Avrupa birliğinin mülteci yardımı önerisinin sonuçlanmadığı ve görüşmelerinin sürdüğünü belirten Çelik, AB ile konuşmaların sürdüğünü ancak politik rüşvet yapılmamasının gerektiğini belirtti.

İstanbul'da gazetecilerin sorularına cevap veren AKP sözcüsü Çelik, AB'nin mültecileri konusunda Türkiye'den 3 milyar euro kadar bir mali yardımın olması durumunu habercilerin sorması üzerine "Henüz tamamlanmış bir süreç yok, görüşmeler sürüyor. Suriyeli mülteciler ve AB konuları ayrı konular, bunu birleştirmek yanlış. Türkiye bütün başlıkları açabilecek konumda, bunun olmaması tamamen siyasi nedenlerden kaynaklanıyor. Başlıkların açılması siyasi rüşvet konusu değil" dedi.
Avrupa Birliği (AB), mülteci akışını durdurması karşılığında Türkiye'ye yaklaşık 3 milyar euro (3.4 milyar dolar) yardım, seyahat vizelerinde kolaylık ve birliğe katılım için görüşmelerin yeniden canlanması sözü verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283