Öne Çıkanlar android 6 wolfsburg haberleri katkı maddesi iran

Ak Parti’ye geçtim çünkü...

DP eski Genel Başkanı Süleyman Soylu AKP’ye katıldı.

Ak Parti’ye geçtim çünkü...

DP eski Genel Başkanı Süleyman Soylu AKP'ye katıldı. Katılımı öncesi konuşan Soylu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a kendilerini partiye çağırdığı için teşekkür ederek, Bu ülkenin savrulan çocuklarını bu hizmet kervanına davet eden Sayın Başbakan'dan Allah razı olsun. Esas evime geldim diye konuştu.
AKP'nin 30 Eylül'deki Büyük Kongresi öncesi düzenlenen genişletilmiş grup toplantısında DP eski Genel Başkanı Süleyman Soylu'nun partiye katılım töreni de gerçekleştirildi. Rozet takma töreni öncesi kürsüye çıkan DP Eski Genel Başkanı Süleyman Soylu, Bu büyük hizmet kervanını içinde olmaktan, yüzleri milletimize ve memleketimize dönük samimi gönüllü insanların içinde olmaktan onur duyduğumu tekrar ediyorum diye konuştu.
Bugün sabahtan itibaren nereye gittiğini kendi zihninde tanımladığını anlatan Soylu, Türkiye'nin 1950 yılında ak devrimle DP'yi iktidara getirdiğini, ezanın esas şekliyle tekrar yankılandığını, milli şef döneminin sona erdiğini belirtti. 1960'ta bu memleketin hizmet eden evlatlarına çetelerle işbirliği içindeki bu vesayet sisteminin unsurları tarafından Türkiye'nin önüne acı bir fotoğraf kondu diyen Soylu, Türk siyaset tarihinde yaşananları anlattı. Başbkan Erdoğan'ı şiir okuduğu için hapse koyan zihniyetin milletin gönlünde olmadığını, ama AKP kadrosunun milletin gönlüne girdiğini ifade eden Soylu konuşmasında özetle şunları söyledi: 1950-1960 Türkiye'nin önemli bir sıçrama dönemiydi. Darbe bu sıçramaların ikinci hamlesini engelledi. Bugün Türkiye'nin kişi başına geliri 20 bin dolar olacaktı. Belki bugün Sayın Başbakan Türkiye'nin AB içinde ve dünyada en etkin konumda olan, her türlü meslede sözünü rahatça dinleten hürriyet dolu bir ülkenin başbakanı olacaktı. 80 darbesi de Türkiye'nin bir şekilde sıçramasını engellemiştir. AK Parti son 10 yılda hem demokratik hem ekonomik sıçramayı gerçekleştirmiştir. Sayın Başbakan beni bağışlasın Türkiye'de bir daha merkez sağ siyasi partilerin olduğu bir ülke olmayacak. Darbe sonrası siyaset sonra bekleyenleredir bu sözüm. Normalleşmiş, yarına ait kendini ifade etmiş bir AK Partinin içine gelmekten mutluyum. Esas evime geldim.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270