Öne Çıkanlar haber haberleri haberler türkiye yol kesti

AK Parti'den sert tepki: Yıldıramayacaklar

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, AK Partili siyasetçi Ahmet Budak'a düzenlenen suikasta ilişkin açıklama yaptı.

AK Parti'den sert tepki: Yıldıramayacaklar
1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nde Hakkari'den Ak Parti 1. sıra milletvekili adayı olan AHMET BUDAK, Şemdinli'de silahlı saldırıya uğradı. Evinin önünde taranan Budak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 

"BU ACİZLİKTİR, ÇARESİZLİKTİR"

Saldırıya Ak Parti'den sert tepki geldi. AHaber canlı yayınına katılan Ak Parti Diyarbakır Milletvekili galip ensarioğlu, AK Partili siyasetçi Ahmet Budak'a düzenlenen suikasta ilişkin,  "Son bir aydır bu uyarıyı yapıyorum. Bu acizliktir, çaresizliktir. Bir taraftan belediyelere kayyum atanmasının halkın iradesine müdahale olduğunu söyleyenlerin gerçek yüzü bu" dedi. Ensarioğlu konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti: Aslında halkın iradesine demokrasiye karşı tahammülsüzlüklerini göstermiş oldular. Son bir aydır aynı uyarıyı yapıyorum. Bunlar artık devletle savaşma kabiliyetini yitirdiler. Şehirde denediler. Sonra bombalı eylemler denediler. Şimdi de suikastler yapıyorlar. Suikast yapacaklarını söylemiştim. Bu acizliktir, çaresizliktir. Bir taraftan belediyelere kayyum atanmasının halkın iradesine müdahale olduğunu söyleyenlerin gerçek yüzü bu. Savaş, şiddet ve ölüm üzerine siyaset yapanlar akşama kadar barış naraları atarlar."


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283