Öne Çıkanlar android 6 haber ios 7 haberleri gs

Ahmet Hakan'a saldırı için 100 bin TL teklifi! Saldırı da MİT ve Emniyet isimleri geçiyor!

Hürriyet Gazete'de yazar olan Ahmet Hakan'a saldıran 3 Ak partili olan kişilerin ifadelerinde çok çirkin bağlantılar ortaya çıkıyor. Alınan ilk ifadelere göre kendilerine 100 bin TL teklif edildiğini belirten saldırganlar detaylı araştırmalara göre MİT, Emniyet hatta Res'in bile işin içinde olduğu iddia ediliyor.

Ahmet Hakan'a saldırı için 100 bin TL teklifi! Saldırı da MİT ve Emniyet isimleri geçiyor!

 Saldırıyı gerçekleştiren 7 şüpheliden Kamuran Ergin vermiş olduğu ifadede saldırıyı gerçekleştirmek için kendilerine 100 bin lira teklif edildiğini iddia etti. Ahmet Hakan'ı darp eden Ahmet Şengezer ise bu durum karşısında verdiği ifadede eski polis memurlarından Yahya Kemal Gezer'e suç attı.


Darp girişiminde bulunan şüpheli isimlerden Kamuran Ergin'in verdiği ifadeye göre Kurban Bayramı'nın arefe gününde Uğur Adıyaman ile bir telefon görüşmesi yaptı. Buluşan ikili soruşturmada adı geçen diğer şüpheliler ile birlikte bir adrese gözü bağlanarak mahzen gibi bir yere sokulduğunu belirtti. Burada kendini Şube müdürü olarak tanıttığını iddia eden birinin Ahmet Hakan'ın dövülmesi gerektiğini ve bunu yapmamızın karşılığında toplamda 100 bin lira vereceğini belirtti. Ergin'in ifadesinin devamında ise görüşmede yapılan teklifi durumunun kötü olduğu için kabul ettiğini belirtti.

Soruşturma'da adı geçen bir diğer şüpheli Uğur Adıyaman ise çıkarıldığı mahkemede emniyet ifadesini reddetti. Eski polis Yahya Kemal Gezer'in çağırması üzerine Fatih'de gittiği bir kafede Gezer ile birlikte internetten çıkan Ahmet Hakan'ın fotoğraflarına baktıklarını belirterek "Uğur bu adamı dövmemiz gerekiyor. Bir daha yazı yazamayacak hale getirmemiz gerek. Kolunu bacağını kıralım" şeklinde konuştuğu iddia ediliyor.

“EMNİYETTEN ÇAY ÇORBA İÇİP ÇIKARSINIZ. MİLYONLARIN DA DUASINI ALIRSINIZ”

Adıyaman’ın, Yahya Kemal Gezer’le yaptığı bu konuşmanın devamında Gezer’in, emniyet konusunda da bir sıkıntılarının olmayacağını, çay çorba içip ifade verip çıkacaklarını, milyonların da duasını alacaklarını söylediğini ileri sürdü.

“DEVLET BÜYÜKLERİMİZ BİZE SAHİP ÇIKACAKLAR”

Saldırının arkasındaki isimlerin ortaya çıkarılmasına yönelik soruların da sorulduğu ifade sırasında Uğur Adıyaman’ın, eski özel harekat polisi Yahya Kemal Gezer’le yaşadığı diyaloğu anlatırken, bu eylemi kimin istediği, onun mu başkasının mı? şeklinde soru sorduğunu, Gezer’in bu soruyu “Büyüklerimiz…Devlet büyüklerimiz bize sahip çıkacaklar” diye yanıtladığını iddia ettiği ve bu iddiasının ifade tutanaklarına geçtiği öğrenildi

“İŞİN İÇİNDE MİT, EMNİYET VE REİS VAR”

Emniyette verdiği ifadeyi reddeden bir başka şüpheli Fuat Elmas’ın da ifadesinde Adıyaman’ın anlattıklarıyla örtüşen ifade verdiği belirtiliyor. Elmas’ın Yahya Kemal Gezer’in kafetaryasındaki buluşmada Gezer’in kendilerine dövülecek bir adam olduğunu, bu kişinin gazeteci Ahmet Hakan olduğunu, bu yönde talimat verildiğini söylediğini ileri sürdü. 

Diğer şok iddialar gibi tutanağa geçen ifadesinde Elmas, Gezer’in yaptığı konuşmada, işin içinde MİT’in Emniyet’in olduğunu söylediğini ileri sürdü. Edinilen bilgiye göre olayın seyrini değiştirecek ifadelerden birini veren Elmas, eski polis Gezer’in anlamını ve kimliklerini çözemediği kişiler ve olaylardan da bahsettiğini ileri sürdü. 

Fuat Elmas, Gezer’in kendilerine “Reis” “Bu işi iki üç gün içinde bitirin bize paketi verecekler” ve “Kanlıca’dan talimat geldi” şeklinde sözler söylediğini ileri sürdü, bu sözlerle neyin kastedilğini ise bilmediğini söylediği öğrenildi.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM”

Öte yandan, bu ifadelerde adı geçen emekli polis Yahya Kemal Gezer’in emniyette alınan ifadesinde şüphelilerin bu iddialarının tamamını reddedip, iftira atıldığını belirtip bu konuda suç duyurusunda bulunacağını söylediği öğrenildi.

(DHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270