Öne Çıkanlar haberleri haber haberi kayseri erciyes acil aşk aranıyor

ABD'den K.Kore'ye: Henüz hazır değilsiniz

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kirby, Kuzey Kore'nin nükleer ve balistik füzeyi henüz kullanacak durumda olduklarına inanmadıklarını söyledi.

ABD'den K.Kore'ye: Henüz hazır değilsiniz
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, günlük basın brifinginde Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un kıtalararası balistik füze üretimine yakın olduklarını duyurması üzerine gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Kuzey Kore'ye çağrıda bulunan Kirby, "kışkırtıcı" hareketlerden kaçınarak uluslararası barışın sağlanması adına sorumluluk almasını istedi.

'ÇALIŞMALARI BİLİYORUZ'

Kirby, şunları kaydetti:

"Kuzey Kore'nin hem nükleer hem de balistik füze alanında çalışmalar yaptığını biliyoruz. Bu çok net bir şekilde ortada. Şu anda bunu sonuca dökecek bir noktada olduklarına inanmıyoruz."
Kim Jong Un'un açıklamalarını takip ettiklerini belirten Kirby, uluslararası toplumla birlikte hareket ederek, Kuzey Kore'yi sorumlu tutacaklarını söyledi.

Kirby, "Kuzey Kore'ye uygulanan yaptırımlar son yirmi yıl içerisinde yapılan en sert yaptırımlardı ve bunlar şu anda uygulanıyor. Uluslararası toplum daha önce hiç olmadığı kadar galvanize olmuş durumda." ifadesini kullandı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283