Öne Çıkanlar android 6 gülşah alkoçlar manisa haberleri alanyaspor antalyaspor maçı

64’lük yasa dışı doğum

Sağlık Bakanlığı’nın geçen yıl yaptığı denetimlerden 6 yıl önce yapılan tüp bebek skandalı çıktı. 64 yaşındaki Memnune Tiryaki, tüp bebekte 45 olan yaş sınırını yasa dışı yollarla deldiği ortaya çıktı.

64’lük yasa dışı doğum

Sağlık Bakanlığı'nın geçen yıl yaptığı denetimlerden 6 yıl önce yapılan tüp bebek skandalı çıktı. 64 yaşındaki Memnune Tiryaki, tüp bebekte 45 olan yaş sınırını yasa dışı yollarla deldiği ortaya çıktı.
Eşi 6 yıl önce KKTC'ye gitti. Donörden alınan yumurta, eşinin spermleriyle döllendirildi. Embriyolar ise İstanbul'da yaşlı kadına nakledildi ve Tiryaki, 64'ünde annelik muradına erdi.
1942 doğumlu Memnune ile eşi Ömer Tiryaki (68), yıllarca çocuk sahibi olamadı. Tüp bebek işleminde 45 olan yaş sınırını geçen Memnune Tiryaki'nin (70) eşi Ömer Tiryaki, 2006'da KKTC'de bulunan Ortadoğu ve Balkanlar Tüp Bebek Merkezi'nin kapısını çaldı.
Dr. Halil İbrahim Tekin, "donasyon yöntemiyle" donörden alınan yumurtayı, Ömer Tiryaki'den alınan spermle döllendirdi. Embriyolar ise İstanbul'a getirilip, o dönem 64 yaşında olan Memnune Tiryaki'nin rahmine bir tıp merkezinde yerleştirildi.
'RÜŞVET' İDDİASI
9 ay sonra Memnune Tiryaki, 9 Ekim 2006'da İstanbul'daki Alman Hastanesi'nde, Dr. Mustafa Bahçeci tarafından yapıldığı iddia edilen sezaryenle erkek bebek doğurdu. Böylece Tiryaki, Türkiye'nin en yaşlı annesi oldu. Yasa dışı tüp bebek tedavisi ise 6 yıl sonra Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı denetimler sonucunda ortaya çıkartıldı. Tiryakiyi anne yapan tedavinin, KKTC'deki Ortadoğu ve Balkanlar Tüp Bebek Merkezi'nde resmi olarak kaydının bulunmadığı tespit edildi. Çünkü yapılan işlem yasa dışıydı. Anne Tiryaki, o dönem 64 yaşındaydı ve 45 olan tüp bebek yaş sınırının çok üstündeydi. Bakanlık, konuyla ilgili inceleme başlattı. Skandalı ortaya çıkartan müfettişe 10 bin dolar rüşvet teklif ettiği öne sürülen Dr. Tekin ise TAKVİM'in ısrarına rağmen telefonlarını açmadı.
TAKVİM

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270