Öne Çıkanlar orucu bozar mı kürt partisi suriyeli ikiz kardeşler kürdistan ohal

30 Aralık Ankara'da okullar Tatil olacak

Başkent Ankara'da akşam saatlerinde bastıran karla birlikte valilik tarafından okullar 1 gün süre ile tatil edildi. 30 Aralık Ankara'da okullar Tatil olacak mı? Sorusunun cevabını bulmak isteyenlere bu konuda açıklama yapalım.

30 Aralık Ankara'da okullar Tatil olacak

Türkiye'de yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alan kra yağışı eğitimde aksamaların yaşanmasına neden oluyor. Özellikle son zamanlarda balkanlardan gelen soğuk hava kütlesi ile yurdun büyük bölümü kara teslim olmuş durumda. 30 Aralık Ankara'da okullar Tatil olacak mı? gibi soruların cevaplarını bulmak isteyen okuyucularımız için Ankara Valiliğinin yaptığı açıklamayı sizlere burada duyurmak istiyoruz. 

Ankara'da dün geceden beri etkili bir şekilde devam eden yoğun kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde hayatın durma noktasına gelmesine neden oldu. Son derece hızlı bir şekilde yağan karla birlikte öğrencilerin en çok beklediği haber olan 30 Aralık Ankara'da okullar Tatil olacak mı? Sorusuna Ankara Valiliği yapacağı açıklama ile netlik kazandıracak gibi duruyor. Uzun zamandır etkili süren kar yağışı ile birlikte Ankara Valisinin aldığı karardan sonra öğrencilerin zor şartlar altında okula gitmemeleri için Ankara'da 1 günlük kar tatili öğrencilerin yüzünün gülmesine neden oldu. 

30 Aralık Ankara'da okullar Tatil olacak mı?

29 Aralık'ta Valiliğin aldığı karardan sonra okulların bir gün süre tatil edilmesinden sonra öğreciler 30 Aralık Cuma günününde de kar tatili haberi beklemeye başladı. Özellikle bu konuda halen yüksek kesimlerde devam eden kar yağışının hayatın akışını olumsuz zyönde etkileyecek olmasından dolayı Ankara Valiliğinin akşam saatlerinde bir açıklama daha yapması bekleniyor. Uzun zamandır devam eden kar yağışının altından sadece öğrenciler için değil engelli ve hamile olan devlet memurlarının da 1 günlük idari izinli olmasından sonra Ankara'da yaşayan vatandaşların gözü valilikten gelecek olan habere çevrildi. 30 Aralık Ankara'da okullar Tatil olacak gibi görünüyor. 

Ancak akşam saatlerinde Ankara'da yağan kar yağışının yerini yağmurlu havaya bırakacak olmasından dolayı öğrencilerin beklediği o haberin gelmeyeceğini düşünüyoruz. Özellikle olumsuz hava koşulları için çalışmalarına devam eden Ankara Belediyesinin çalışanları yolların kapanmaması için yoğun bir çalışma içerisinde girdi.  30 Aralık Ankara'da okullar Tatil olacak sorusunun anlık olarak cevabını öğrenmek için sizlerin yapması gereken Ankara Valiliğinin resmi web sitesine giriş yaparak burada bulunan günce duyurular kısmına takip etmek olacaktır. Özellikle akşam saatlerinde şiddetini arttırması beklenen kar yağışından sonra bakalım Ankara Valisi tatil konusunda bir açıklama yapacak mı?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270