Öne Çıkanlar haber haberi haberleri sneijder ios 7

27 AB büyükelçileri Ankara Tren Garı Meydanına karanfiller bıraktı

Ankara'da yaşanan canlı bombalı terör saldırısı nedeniyle hayatını kaybeden 97 kişiyi anma adına 27 Avrupa Birliği ülkesine ait büyükelçiler 97 kırmızı karanfil bıraktı.

27 AB büyükelçileri Ankara Tren Garı Meydanına karanfiller bıraktı
 Yapılan açıklamalar doğrultusunda büyükelçiler bugün olay yerine hep birlikte gelerek hayatını kaybeden insanların ailelerinin dostlarını ve ailelerinin acılarını paylaşıyor. Teröri reddedip Türkiye'de barış çağrısına destek veren büyükelçiler topluluğu, barışçıl bir amaçla toplanma ve düşünceyi ifade etme hakkını hedef aldı.
 
27 AB ülkesinin büyükelçisi Ankara Tren Garı Meydanı'na patlamada hayatını kaybedenlerin anısına 97 kırmızı karanfil bıraktı. Program öncesi, emniyet güçleri alanda detaylı güvenlik araması yaptı. Ankara Emniyet Müdürlüğü basın şubesi de programı, 3G canlı yayın yaparak görüntüleri Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne aktardı. Avrupa Birliği Büyükelçileri anmaya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
 
"Avrupa Birliği ve Üye Ülkelerin Büyükelçileri ve Temsilcileri kederli Türk halkıyla dayanışma sergilemek üzere bugün saat 19.00'de geçtiğimiz Cumartesi günü tüm ülkeyi sarsan trajedinin yaşandığı yerde toplanma kararı aldılar. Çok sayıda masum insanın yaşamına mal olan bu menfur vahşet karşısında hepimiz dehşet içerisindeyiz. Ankara tren istasyonunda barışçıl bir gösteriye katılmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen insanlar bombalı bir saldırısının hedefi oldular. Saldırıda hedef alınan sadece onlar değildi. Failler aynı zamanda Türkiye'de ve dünyanın diğer yerlerinde, gerçek demokratların en fazla değer verdiği temel hak ve özgürlüklerden biri olan barışçıl amaçla toplanma ve düşünceyi ifade etme hakkını da hedef aldılar.
Bugün olay yerine hep birlikte gelerek, kurbanların aileleri ve dostlarının acılarını paylaşıyor; terörizmi reddediyor ve Türkiye'de barış çağrısına destek veriyoruz."
Güney Kıbrıs Cumhuriyeti, AB birliği üyesi olmasına rağmen, Ankara'da büyükelçiliği olmaması nedeniyle anmaya katılamadığı öğrenildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270