Öne Çıkanlar android 6 ios 7 haber haberler mamak belediyesi

Zıpkınla 50 kiloluk akya cinsi balığı avladı

Çanakkale'de meydana gelen olayda zıpkın ve balık avlanma meraklısı biri son yaptığı dalışta dev bir balıkla su üstüne çıktı. Akya cinsi olduğu belirtilen balığın ağırlığı tam 50 kilo.

Zıpkınla 50 kiloluk akya cinsi balığı avladı
Çetin Doğan isimli dalış meraklısı vatandaş bir bankada özel güvenlik görevlisi olarak çalışıyor. Geçtiğimiz gün Çanakkale Boğazı'nda yine merakına yenik düşerek zıpkınla ava çıktı. Yaklaşık 10 yıldır sporunu yapan Çetin Doğan Çanakkale'nin balık tutma ve sportif amaçlı yüzmek için çok güzel bir yer olduğunu belirtti ve şu cümleleri sarfetti: "Bu sporu profesyonel olarak çalışan arkadaşlarımdan öğrendim. Şuan için bende profesyonel olarak bu sporu yapıyorum. Ama dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar mevcut. Bu spor yapılmadan önce eğitim kesinlikle alınmalı ve asla limitler aşılmamalı. Mevsimine göre balık çeşitleri mevcut olabiliyor. Her .eşit balığı yakalama fırsatımız oluyor. Göç balıkları ya da yerli balıklar fark etmeden avlıyoruz. Lüfer, levrek, çupra, akya ve karagöz benzeri çeşitli balıklar bulunuyor. Kuralına uyarak mevsimine göre cins cins avlıyoruz. Avlama yaparken kullandığımız palet, şnorkel, bıçak, ağırlık ekipmanları, maske, zıpkın ve serbest dalış kıyafeti ekipmanlarını kullanarak sağlam önlemlerimizi alıyoruz" dedi.

Uzun yıllar boyunca Çanakkale özellikle olmak üzere bir çok ilde de zıpkınla avlandığını belirten Çetin Doğan son olarak 50 kiloluk bir akya cinsi balığı avlayarak haberlerde karşımıza çıkıyor. Ayrıca 50 kiloluk akyayı avladığı sırada aldığı görüntüler meraklılarını hayran bıraktırdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283