Öne Çıkanlar haber haberi haberleri haberler sneijder

Tuğrul Türkeş: Bahçeli seçim gecesi 3 telefon görüşmesi yaptı

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 7 Haziran gecesi 3 telefon görüşmesi yaptığını öne sürdü.

Tuğrul Türkeş: Bahçeli seçim gecesi 3 telefon görüşmesi yaptı
 Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Balgat'taki bir restoranda düzenlediği kahvaltılı toplantıda, basın-yayın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldi.
Türkeş, "Bu geçen 3 ay süre içerisindeki CHP'nin blok, Sayın Bahçeli'nin 'hayır' siyaseti, haliyle vatandaşa 'koalisyonun da çok başarılı olmayacağını' gösterdi. Kamuoyu yoklamaları şimdi AK Parti'ye tekrar bir yöneliş olduğunu ve Allah'ın izniyle 1 Kasım'da tek başına AK Parti iktidarı çıkacağını gösteriyor" şeklinde konuştu.

"MHP'nin oylarında bir değişiklik olur mu?" sorusuna karşılık Türkeş, "Bilmem, ben o tahlillerde her zaman çok başarısızımdır, bana güvenmeyin" cevabını verdi.

"TUĞRUL TÜRKEŞ YAŞASAYDI..."

Bir soru üzerine Türkeş, "Rahmetli Türkeş hayatta olsaydı, MHP'nin genel başkanı olsaydı, Türkiye bu krizi yaşamazdı, 7 Haziran'dan üç gün sonra MHP-AK Parti koalisyonu kurulmuş olurdu" dedi.

"CEVABIM FARKLI OLUR"

Tuğrul Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin “İçimizden devşirdikleriyle hisarlarımıza gedik açmaya çalıştılar” sözlerinin hatırlatılması üzerine "Bunun benle ilgili olduğunu zannetmiyorum, Sayın Bahçeli benim devşirilemeyeceğimi bilir. O herhalde kendi adamlarından bir devşirilmiş varsa, onu kastetmiştir. Bu lafı asla ben üstüme almam. Beni kastettiğini söylüyorsa da benim ona cevabım çok farklı olur” diye konuştu.

"AK PARTİ'DE DEVAM EDECEĞİM"

Başbakan Yardımcısı Türkeş, MHP'den ihraç edilmesiyle ilgili bir soru üzerine “Hiç kimse beni MHP'den atamaz, atamamıştır, yaptıklarında büyük usul hataları vardır ve atılmak başkadır, istifa başka bir şeydir. Benim tapulu arazime, başkalarına gecekondu kurdurmam ama ben AK Partiliyim ve bundan sonra da AK Parti'de siyasete devam edeceğim” dedi.

"BAHÇELİ ÜÇ TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPTI"

Devlet Bahçeli'yle ilgili bir iddiada da bulunan Türkeş, “Sayın Bahçeli, 7 Haziran gecesi, seçim sonuçlarının belli olmasının ardından Başkanlık divanı üyeleri ile görüşmedi. Ancak kimse ile görüşmediği dakikalarda 3 telefon görüşmesi yaptı. Kimlerle telefonla görüştüğünü bilmiyorum ama 3 telefon görüşmesi yaptığını biliyorum" şeklinde konuştu.

Türkeş, seçimden sonraki süreçte Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında görüşme olduğuna dair kuvvetli  bilgiler olduğunu da savundu.

YSK'NIN KARARI


YSK'nın sandıkların taşınamayacağı kararını da değerlendiren Türkeş, “Buralardaki seçimin neticesi şu anda tartışmalı gibi olmakla birlikte, sanıyorum ki önümüzdeki bir ay içerisinde güvenlik kuvvetleri ve yerel yönetim bir formül bulacak ve buradaki vatandaşlarımızın da güvenlik içinde oy kullanması sağlanacaktır” diye konuştu. 

KASKETLİ FOTOĞRAFA ELEŞTİRİ


Tuğrul Türkeş, Bahçeli'nin sosyal medyada paylaştığı çok tartışılan kasketli fotoğrafı için de "Her akşam 2 tweet bir de Karagümrük kasketi ile yüzde 60'ı genç olan nüfusu kazanmak mümkün değil" ifadesini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270