Öne Çıkanlar gezme 13 yaşında şehit yavuz sultan selim koray aydın

Selam örgütü süreci

Örgütün çözülmesini "imtihanı kaybedenler' olarak tanımladığı, itirafları "manevi cebir unsurları" kullanarak engellemeye çalıştığı öne sürüldü.

Selam örgütü süreci

Mavi Marmara katliamı olarak bilinen olaydan sonra İsrail tarafından gözaltına alınan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım'a İsrailli ajanlar tarafından sözde 'Selam Örgütü'nün sorulması, devam eden süreçte 'Selam Tevhid' olarak bilinen sözde ''Kudüs Ordusu Terör Örgütü'' adlı soruşturmanın yürütülmesinin tesadüf olamayacağı anlaşılmıştır" denildi.

İddianamede, Fetullah Gülen'in, "Tahşiyecilere kumpas" adıyla bilinen soruşturmanın başlaması ve aralarında Ekrem Dumanlı ile Hidayet Karaca'nın da bulunduğu kişilerin gözaltına alınmasının ardından kendisine bağlı yayın organlarında yayımlanan konuşmalarında örgütün çözülmesini "imtihanı kaybedenler' olarak tanımladığı, itirafları "manevi cebir unsurları" kullanarak engellemeye çalıştığı öne sürüldü.
Gülen'in "Tahşiye kumpasında görev alan şüphelileri" Herkul.Org'da yayımlanan konuşmalarıyla sahiplendiği, örgüte bağlı yayın organlarında da bu konuların detaylı olarak işlendiği iddia edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283