Öne Çıkanlar haber ios 7 aile hekimliği kara para aşk levent kırca

Şehidin ailesine yapılana bakın

Şehidi büyüten ve birlikte yaşadıkları dedesi ve anneannesi Havva Akkabak’ın Antalya'nın Serik ilçesinde Kozan Mahallesi’nde bulunan gecekondu tipindeki evlerinin yerine, Serik Belediyesi yeni bir ev yapmak için çalışma başlattı. Belediye tarafından yapımı devam eden yeni evin inşaatıyla ilgili bir iddia ilçeyi karıştırdı

Şehidin ailesine yapılana bakın

Mardin’in Midyat ilçesinde geçen 2 Ağustos’ta bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen mayının askeri aracın geçişi sırasında patlaması sonucu şehit düşen jandarma komando er 20 yaşındaki Barış Akkabak’ın dedesi Ramazan Akkabak yamalı pantolonuyla Türkiye gündemine gelmişti.

Şehidi büyüten ve birlikte yaşadıkları dedesi ve anneannesi Havva Akkabak’ın Antalya'nın Serik ilçesinde Kozan Mahallesi’nde bulunan gecekondu tipindeki evlerinin yerine, Serik Belediyesi yeni bir ev yapmak için çalışma başlattı. Belediye tarafından yapımı devam eden yeni evin inşaatıyla ilgili bir iddia ilçeyi karıştırdı.

Serik Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Abdullah Akbaba, dün Serik Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusunda Serik Belediye Başkanı Ak Parti’li Ramazan Çalık’la çok yakın olduğu ve belediyenin birçok menfez, park, köprü gibi inşaat işlerini yaptığını öne sürdüğü müteahhit H.K.’nın, şehit barış akkabak’ın dedesinin belediye tarafından yaptırılan yeni evin inşaat işini de üstlendiğini bildirdi.

Şehit ailesinin yanına gittiğini ve kaç bağ demir geldiğini sorduğunu vurgulayan Akbaba, suç duyurusunda şu ifadelere yer verdi: 
"Kendileri 2 bağ (4 ton) geldiğini söyleyip gelen demirleri gösterdi. Serik Belediyesi’ne geçerek bu durumu (Fen İşleri’nde yetkili) Uğur Karatoy ve Cengiz Erkek’e anlattım. Uğur ve Cengiz demiri götüren vinç operatörü Soner Çetindarı’yı arayarak, 5 bağ demiri nereye bıraktığı ve nereye gittiğini sordu. Bunun üzerine 3 bağını Serik Kökez Mahallesi’ndeki H.K.’nın inşaatına bıraktığını, 2 bağ demiri ise şehit evine bıraktığını söyledi. Serik Belediyesi’ni dolandıran ve izinsiz malzeme alan H.K.’dan şikayetçiyim."

Akbaba, Fen İşleri’ndeki yetkilileri ve vinç operatörünün de tanık olarak dinlenmesini ve suçluların cezalandırılmalarını talep etti.
Anahtar Kelimeler:
şehitAilesiDedesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270