Öne Çıkanlar mehmet selim kiraz boğazkent mahallesi dolar kaç lira kırkı poyraz karayel yeni bölüm fragmanı

Sedat Peker ile ilgili o yalan ortaya çıktı! İzmir'de miting yapacak mı?

Sedat Peker son zamanların en çok konuşulan ve tartışılan ismi oldu. Sedat Peker önce Rize'de miting yaptı ve bu miting büyük ses getirmişti. Rize'de mitingi sonrasında İzmir'de miting yapacağı konuşulmuştu İzmir mitingi ile ilgili şok gelişmeler ard arda yaşandı. İşte Sedat Peker ile ilgili haberin o detayları.

Sedat Peker ile ilgili o yalan ortaya çıktı! İzmir'de miting yapacak mı?

 Sedat Peker geçtiğimiz günlerde miting yapmış ve bu miting büyük tartışmalara neden oldu. Eski MHP'li olarak bilinen Peker'in Erdoğan'a olan yakınlığı sosyal medyada yayınladığı paylaşımları ile Ak Parti'ye gönül verdiği iddia ediliyor. Rize de yani kendi memlektinde yaptığı mitingden sonra Sedat Peker büyük bir şok yaşadı.

Sedat Peker'e İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün koruma tahsis ettiği yolundaki haberler basında yer aldı. Haberler üzerine İzmir Emniyet Müdürlüğü bu konuda yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şu bilgiler verildi: 

"Sedat Peker isimli şahıs ile ilgili olarak, Koruma Hizmetleri Yönetmeliği'ne göre ilimizce verilmiş herhangi bir koruma kararı bulunmamaktadır. Sedat Peker isimli şahıs hakkında Koruma Hizmetleri Yönetmeliği'nin ilgili maddelerine göre İstanbul Valiliği'nce verildiği anlaşılan Koruma Kararına istinaden ve korunan kişinin yazılı talebi doğrultusunda; 04.04.2015 tarihinde İlimizde yapılan bir toplantıya katılacağı gerekçesiyle Koruma Yönetmeliği ve Yönergesi hükümlerine göre 'duyarlı olunması ve tedbir alınması' hususunda İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün, 24.08.2015 tarihinde Antalya ilinden karayolu ile ilimize gelişiyle ilgili olarak, aynı gerekçelerle ve taleple Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün yapmış olduğu yazılı bildirimler çerçevesinde Emniyet Müdürlüğü'müzce yapılan rutin yazışmalardan, bildirimlerden ve yapılması zorunlu yasal iş ve işlemlerden ibaret olduğu görülmüştür."


Ünlü iş adamı Sedat Peker Rize'de miting yapmış ve büyük katılıma ev sahipliği yapmıştı Rize. Sedat Peker 30 Ekim'de bir de Kocaeli'nde bir miting yapmaya hazırlanıyordu ki büyük şok yaşadı. Sedat Peker 'e miting için izin çıkmadı. Sedat Peker neden miting yapıyor?

 Sedat Peker kimdir? Son zamanların en tartışılan ismi oldu hiç şüphesiz Sedat Peker. Ünlü isim geçtiğimiz günlerde Rize'de bir miting düzenlemiş ve burdaki konuşması çok dikkat çekti. Sedat Peker'in mitingdeki 'Oluk oluk kan akacak' sözleri tartışmalara neden oldu. Sedat Peker hangi partili binlerce kişinin merak ettiği konu oldu.

Sedat Peker neden miting yaptı? Memleketi Rize bir miting yapan Sedat Peker'in mitingde yaptığı konuşma çarpıcı detaylarla gündeme gelmişti. O miting sonrası büyük tartışmalara neden olmuştu Sedat Peker'in konuşmaları. Peki kimdir Sedat Peker?

Rize'de gerçekleştirdiği mitingdeki 'oluk oluk kan akacak' sözleri nedeniyle tepki toplayan ve hakkında dava açılan Sedat Peker, sosyal medya hesabından 30 Ekim'de Kocaeli'de düzenlemek istediği mitinge izin verilmediğini açıkladı.


Peker, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kocaeli Valiliği, Kocaelispor taraftar grubunun 30 Ekim'de düzenleyeceği, benim de konuşmacı olarak katılacağım mitingin iznini provokasyon olabilir diye iptal etmiş. Devlet yetkilileri bu yönde bir karar aldıysa bize tartışmak düşmez, demek ki böylesi en doğru olandır, diye düşünürüm" dedi.

 Sedat Peker kimdir? Sedat Peker'in geçtiğimiz günlerde yaptığı miting ile büyük yankı uyandırmıştı. Sedat Peker'in mitingdeki konuşmaı büyük yankı uyandırmıştı. Sedat Peker'in daha önce MHP'li olduğunu bilmeyen yoktur ama son zamanlarda MHP'nin izlediği tavırdan dolayı MHP den uzaklaştığı görülüyor. Sedat Peker ne iş yapar?

 Sedat Peker kimdir, ne iş yapar? Sedat Peker Ak Partili mi MHP'li mi? Binlerce hayranı olan Sedat Peker'in ağzından çıkan tek cümleye bakacak olan binlerce genç var. Herkesin merak ettiği konu ise Yiğit adam Sedat Peker'in hangi partiye yakın olduğu? 

'Oluk oluk kan akacak' sözleriyle büyük  tepki çeken Peker, açıklamasında "Mitinginde yaptığım konuşmanın bir bölümü bu olayı kastediyormuşum gibi sosyal medyada kullanan zavallılara gerçekten acıyorum" dedi.

Rize'de düzenlenen mitingte konuşma yapan Sedat Peker, "Büyük hata yapıyorlar. Hatalarını fark ettikleri zaman her şey için çok geç olacak. Adeta dünyanın şah damarları kesilmişçesine oluk oluk kanları akacak. Nehirler dolusu kanları aktıkları zaman anlayacaklar" demişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sedat Peker, “Ankara’da Barış eylemine karşı yapılan dünyadaki en hain saldırılardan biri olan bu bombalı saldırıyı, bildiğim tüm kötü kelimelerle lanetliyorum” dedi.

Vatandaşımızın kendini koruma hakkı doğduğu zaman...'

Peker, “Mitinginde yaptığım bir konuşmanın, akıl almayacak alakasızlıktaki bir bölümünü alıp sanki yaşanan bu olayı kastediyormuşum gibi sosyal medyada kullanan zavallılara ise gerçekten acıyorum” dedi.

Peker kendini şu sözlerle savundu:

“Ben konuşmamda ülkemizin askeri, polisi, istihbaratı ayaktadır, bu yüzden terör olayları karşısında ülkemizde kaos çıkmaması anlamında hiçbir şey yapmamalıyız, diyorum. Şehit haberi duyduğumuz zaman gerekirse ellerimizi kanatırcasına ısırmalı ancak gene de bir şey yapmamalıyız, diyorum. Daha sonrasında ise ülkemize karşı düşmanlık beslediğine inandığım ülkelerin isimlerini sayıp bu ülkelerin terör örgütlerini koruduğunu ve eğittiklerini söylüyorum. Terör örgütlerinden daha önemli düşmanımız ise bu ülkelerdir, diye belirtiyorum. Daha sonrasında yüce Allah göstermesin eğer ki bir gün güvenlik güçlerimiz yorgun düşerse ve yetersiz kalırsa vatandaşımızın kendini koruma hakkı doğduğu zaman, adeta dünyanın şah damarları kesilmiş gibi onların oluk oluk kanlarını akıtacağız diyorum.”


SAVCILIKTAN İNCELEME

 Rize'de “teröre lanet” mitingi düzenleyen Sedat Peker'in yaptığı konuşma, mercek altına alındı. Peker'in memleketinde yaptığı konuşmadaki ifadeleri HDP Eşbaşkanı Demirtaş tarafından eleştirilmişti. Rize Cumhuriyet Başsavcılığı, Rize Emniyet Müdürlüğü'nü bir yazı göndererek, Sedat Peker'in yaptığı konuşmada bir suç unsuru olup olmadığını belirlemek için konuşmasının tüm kaydını istedi. Güvenlik Şubesi de kayıtları gönderdi. 

Peker, konuşmasında terör örgütüne yönelik olarak, “Büyük hata yapıyorlar. Hatalarını fark ettikleri zaman her şey için çok geç olacak. Adeta dünyanın şah damarları kesilmişcesine oluk oluk kanları akacak. Nehirler dolusu kanları aktıkları zaman anlayacaklar." demişti.

 Sedat Peker kimdir? Yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Sedat Peker her gün sosyal medya hesabından yayınladığı paylaşımlar ile binlerce beğeni topluyor. Gündemi değerlendiren Sedat Peker bu kez terör ile paylaşım yaptı. Terörün nasıl biteceği konusunda yazdığı yazı paylaşım rekoru kırdı.


Sedat Peker kimdir? Sedat Peker son zamanlarda sık sık gündem oluşturmaya başladı. Önce düğünü ardından Alattin Çakıcı ile olanlar derken bu kez de yazdığı bir yazı ile gündem oluşturdu başarılı iş adamı. Sedat Peker nereli kaç yaşında?PEKER'DEN ERDOĞAN 'A MEKTUP


 Peker, yazısında neden Erdoğan sorusuna cevap verdi. Sedat Peker, "Türk-İslam dünyasının düşmanları sana karşıysa hiç merek etme bu millet de senin yanında olacaktır usta" dedi.
İşte Sedat Peker'in o yazısı:
"Ziyaretime gelen bazı eski dostlarım; "REİS eğer kızmazsan sana bir şey sormak istiyoruz." diyorlar. Daha sonrasında ise üzgün bir ses tonuyla; "Yazılarında ve sohbetlerinde son günlerde açıkça RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a ve AK PARTİ''ye destek olunmasının gerekliliği yönünde sözler söylüyorsun, yazılar yazıyorsun. Bunu yaptığın zaman seni seven ve sayıları hiçte az olmayan insanların kafasını karıştırıyorsun.'' dediklerinde onlara cevaben: Bu sordukları soru için kızmadığımı ayrıca da mutlu olduğumu söylüyorum.
Kendilerine; "Bir insanı sevmenin, nefret etmenin veya onu öldürmeyi istemenin tamamının insani duygular olduğunu söylüyorum. Bu duygularımızı, kendimize dost seçerken, düşman seçerken, eş seçerken kullanabileceğimizi, ancak devlete baş seçerken bu duygularımızın tamamını, elimizin tersiyle bir kenara iterek sadece ve sadece aklımızın ve mantığımızın rehberliğinde bir karara varmamız gerektiğini" belirtiyorum.

Daha sonra ise; "Siz sevin veya sevmeyin, nefret edin veya etmeyin, ortada olan bir gerçek var. O gerçekte şudur ki; TAYYİP ERDOĞAN'ın kaderiyle TÜRKİYE CUMHURİYETİ Devleti'nin kaderi bir bütün haline gelmiş durumdadır. RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a diz çökertebilirlerse DEVLETİMİZE de diz çökertecekleri apaçık ortadadır. "

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A DESTEK OLMAK ZORUNDAYIZ"
Bugün yaşadıklarını gördüğümüzde içimizin ürperdiği Irak, Suriye ve Libya'nın durumunu bile arar hale gelebiliriz. Bu üç ülke kendini medeni dünya olarak adlandıran egemen güçlere hiçbir şey yapmadığı halde sırf MÜSLÜMAN oldukları için akıbetleri ortadadır. Biz ise 1500 senedir ta ATTİLA'dan beri kendini medeni dünya olarak adlandıran bu egemen güçlere kök söktürmüş, bedel ödetmiş, canlarını yakmış bir milletiz (Takdir edersiniz ki bize diz çökertmeyi başardıkları an sonumuzu hiçbir insaf sınırı ile bağdaşmayacak bir hale getireceklerdir.).
6-7 sene sonra Merkez Bankası'ndaki rezervlerimiz 1 Trilyon Dolar'a yaklaştığında, 2000 km menzilli füzeler ürettiğimizde, nükleer santrallerimizi kurabilecek hale geldiğimizde tekrardan TAYYİP ERDOĞAN'dan nefret etmek isteyenler nefret edebilir, sevmek isteyenler sevmeye devam edebilir, hatta öldürmek isteyenler düşünceleri değişmediyse yine öldürmek isteyebilirler. Ancak şu an kendimizi VATANSEVER olarak adlandırıyorsak, TÜRKİYE CUMHURİYETİ Devleti'nin direnç sembolü haline gelmiş olan RECEP TAYYİP ERDOĞAN'a destek olmak zorundayız.'' dediğimde bu sözlerimi dinleyen arkadaşlarımın da aklı gerçekten karışıyor.
Kim bilir? belki benden pollyannacılık tadında sözler duymayı bekliyorlardı (Ancak ben hayatın gerçekleriyle yoğrulmaya başlayalı gerçekten çok uzun yıllar oldu.).İnsanların diğer kişilerle ilgili sahip olduğu duyguları değiştirmek için uğraşmak, bence zaman kaybından başka bir davranış olmuyor (Ben gerçeklerden yana olan bir insanım ve dostlarım da benim her zaman gerçekçi bir yapıya sahip olduğumu dile getirirler.).

"YÜCE ALLAH BİLİYOR KENDİSİNİ SEVİYORUM"
Sayın TAYYİP ERDOĞAN ile ilgili görüşlerimi dile getirdiğim bazı arkadaşlar ise aynı memleketten olduğumuz için hemşehricilik duygusuyla benim bu şekilde düşündüğümü ve bunları dile getirdiğimi söylüyorlar. Ben hemşehrilik konusunda çocukluğumdan beri hassasiyeti olan bir insanım. Bunu beni tanıyan herkes zaten bilir. Ancak beni tanıyanlar yine bilirler ki; adalet ve ülke yönetimi söz konusu olduğunda değil hemşehrim, mezardan babam çıksa dahi onu bile tanımam.
Sohbetlerimizin sonunda arkadaşlarımızın bazıları; "Peki,REİS sen seviyor musun? Nefret mi ediyorsun? Öldürmek mi istiyorsun?'' diye sorduklarında verdiğim cevap; ''YÜCE ALLAH biliyor ben insan olarak kendisini seviyorum. Ancak biraz önce örnek verdiğim insanlar gibi eğer nefret etseydim ya da öldürmek isteseydim bile (YÜCE ALLAH korusun.) kendisine düşman olan güruha bakarak yine ona destek olurdum."

"BU MİLLET SENİN YANINDA OLACAKTIR USTA"
"Almanya, Amerika, İsrail, İran, Esed, Aydın Doğan, TÜSİAD, Paralel Yapı, PKK, KCK, HDP, IŞİD, DHKP-C, Rothschild, Bild, yani kısacası TÜRK - İSLAM dünyasının düşmanları sana karşıysa hiç merak etme bu millet de senin yanında olacaktır USTA."

Sedat Peker, son olarak kaleme aldığı yazısında terörle mücadele kapsamında işe nereden başlanacağını yazdı.

 Bugünkü yazdığım yazımın yanlış anlaşılmaması için öncelikle yazıyı sonuna kadar okumanızı sizlerden rica ettiğimi belirtmek isterim. Maalesef bugünde ŞEHİT haberleri milletçe hepimizi üzüntüye boğmuştur. YÜCE ALLAH'tan tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. 

Bir gün önce basından, elinde silahı olan bir kişinin motorundan inerek İl Emniyet Müdür Yardımcısı'na karşı hamle yapacakken Müdür Yardımcısı tarafından vurularak etkisiz hale getirildiğini gördük. Ölen genç için çok üzüldüm. Ancak esas üzüldüğüm olaylar zinciri daha sonrasında yaşandı.


İl Emniyet Müdür Yardımcısı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine yollanmış. Hatırlarsanız bu konuyla ilgili daha önce bir yazı yazmış, Cumhuriyet Savcıları'mıza seslenmiş, “Gözyaşlarıyla ödenen bedeller, tuzlu suyla geri verilemezler.” demiştim.


Yüksek dereceli DEVLET Büyüklerimiz gerekli yasaları çıkardık, polisimizin askerimizin kendisine silah çekildiğinde vur yetkisi var, diyorlar. Aslına bakarsanız doğru da söylüyorlar. Ancak uygulamaya bakarsak birisi öldüğü zaman emniyetçileri hemen tutuklayıp cezaevine yolluyorlar. Savcılar diyor ki; mahkeme de yargılansın, kararı mahkeme versin, ancak cinayet olduğu için mahkeme süresince tutuklu kalsın.


ALLAH aşkına alınan bu kararın (hele böyle bir zamanda) normal polisler üzerinde nasıl bir etki yapacağını acaba hiç düşünmüyorlar mı? Diğer polisler “Kendisine silah çektiği için adamı vuran koskoca İl Emniyet Müdür Yardımcısı tutuklandı. Ben demek ki birini vursam mahkemeler bizi, ALLAH korusun mahvederler diye, elleri silahlarına gitmiyor. Bu sebeple de sonuç olarak her yerden ŞEHİT haberleri alıyoruz.


Elindeki silah kurusıkıymış diye, bazıları savunma yapıyor. ALLAH aşkına bugün piyasada olan kurusıkı silahlar, normal silahların birebir aynısıdır (Zaten birçok silahta bu kurusıkı silahın üzerinde biraz oynama yapılarak üretiliyor. Karşıdaki insan bu kurusıkı mı? Yoksa gerçek mi? Bunu nasıl anlayabilir? Bu tip durumlarda kararlar, saniyeden bile kısa zamanda alınır ve sonuç olarak ya siz hayatta kalırsınız ya da karşı taraftaki.).


Gençliğimizin ilk yıllarında yetimhanede büyümüş, sonrasında ise Başkomiser olmuş çok değerli bir abimiz vardı. DEVLET'i baba olarak gördüğünden DEVLET'e karşı işlenen suçlar konusunda çok hassastı (Girdiği çatışmalardan dolayı kendisine birçok dava açıldığı için morali son yıllarda çok bozuktu.) En son açılan bir davadan dolayı canı çok sıkkınken hiç unutmayacağım şu sözleri bana o tarihte söylemişti (Ben o dönem 19 yaşındaydım.);


“SEDAT KARDEŞİM, bir kadın satıcısının mekanına operasyon yapıp bu şahsın adamlarını gözaltına alsam, p... hemen eline bir çikolata alıp Amir'in odasına gelip adamlarını kurtarmaya çalışır. Amir, sinirlenip kadın satıcısını odasından kovsa, aynı şahıs bu sefer bir çiçek yaptırıp yetkili Emniyet Müdürü'nün tanıdıklarını bularak makamına gider, adamlarını kurtarmaya çalışır.


Diyelim ki müdürde bu p... yüz vermeyip odasından çıkarırsa şahıs bu sefer Savcı Bey'in tanıdıklarını araştırır, eline bir çiçek alıp kadın satıcılığı yapan adamlarını, meleklermiş gibi anlatarak kurtarmaya çalışır. Diyelim ki Savcı kızıp odasından yollasa bu sefer nöbetçi Hakim'i, tanıdıkları vasıtasıyla bulur eline bir çiçek alarak nöbetçi Hakim'in yanına gider, göz göre göre p... yapmış adamlarının, masum olduğunu anlatmak için inanılmaz gayret sarfeder demişti. Bu silsile içerisinde gittiği yerlerden adamlarını kurtaracak imkanı bulamadığı takdirde dahi vazgeçmez.Bu seferde daha üst mercilere başvurur. Hatta üşenmeden ta ANKARA'ya 'ya gider. ” demişti.


“Biz ise baba diye bildiğimiz DEVLETİMİZİN adamıyız. DEVLET'i korumak için ona zarar vermek isteyenlere bir şey yaptığımızda bizi hemen müebbetle yargılayıp yok etmek istiyorlar. İşin en kötü yanıda bunu devletin içerisindeki kime sempati duyduğu belli olmayan Savcı ve Hakimler eliyle yapıyorlar.” demişti.


DEVLET Baba ise bizi kurtarmak için kadın satıcılarının adamlarını kurtarmak adına gösterdiği uğraşının,yüzde birini göstermez, diyerek bir p... adamını koruduğu kadar kendi adamını korumayan DEVLETİMİZ acaba bu coğrafya da daha ne kadar ayakta kalabilir SEDAT KARDEŞİM? ” demişti.


Kıymetli Dostlarım, gerçekten milletçe ciddi bir sorunumuz var. Maalesef bizim devletimizin şefkati hep kendisini yıkmak ve yok etmek isteyenlere karşı ortaya çıkmaktadır. Kendisinin parçası olan DEVLET görevlilerine ve de kendisini her şeyden çok seven vatandaşlarına karşı ise maalesef ki DEVLET'in bu yüzü ortaya hiç çıkmamaktadır.


Başkomiser'in o sorusunu ilk duyduğumda biraz rahatsız olmuştum. Bir p... DEVLET'in aynı örneklendirme içinde olmasına bozulmuştum. Fakat sonrasında düşündüğümde bunun tarih boyunca hep böyle olduğunu görmüştüm. Bizden büyükler bu yüzden çok çekti, bizler çektik. Ancak hiç değilse bundan sonrasında bizim çocuklarımız çekmesin.


Şu an emekli olan Başkomiser'imizin tabiriyle DEVLETİMİZ kendisinin parçası olan görevlilere ve kendisine kayıtsız bağlı olan vatandaşlarına, bir kadın satıcısının, adamlarına göstermiş olduğu şefkati ve koruyuculuğu hiç değilse bundan sonra göstersin.


BİR UMUTTUR YAŞAMAK!


SEDAT PEKER Sedat Peker kimdir? Türkiye'de özellikle gençler arasında çok beğenilen ve ünlü bir isim haline gelen Sedat Peker dün eşi ile birlikte görkemli bir düğün ile yeniden mutluluklarını perçinlediler. Sedat Peker'in güzel eşi Özge Yılmaz aynı zamanda bir avukat. Sedat Peker'in düğününde yaşanan üzücü olay herkesi kahretti. Sümer Tilmaç hayatını kaybetti.


Sedat Peker dün görkemli bir düğün töreni ile yeniden dünya evine girdi. Cezaevinde zaten Özge Yılmaz ile evlenmişti ama düğünleri bekliyordu. Dün ise bir çok ünlünün katıldığı düğün töreni ile dünya evine girdi. Düğünde Sümer Tilmaç'ın hayatını kaybetmesi herkesi çok üzdü. Sümer Tilmaç kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. 

Sedat Peker, ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Sümer Tilmaç'ın hayatını kaybettiği Hastaneye gelerek doktorlardan bilgi aldı.
 
 
Ünlü tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Sümer Tilmaç (67), Sedat Peker'in dün Esma Sultan Yalısı'ndaki düğünü sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Sedat Peker saat 01.45'te Tilmaç'ın hayatını kaybettiği Etiler'deki Liv Hospital Hastanesi'ne geldi. İçeride yaklaşık yarım saat kalan ve konuyla ilgili doktorlardan bilgi aldığı öğrenilen Peker, hastane çıkışında kapıda bekleyen gazetecilere açıklama yaptı.
 
 
"ÇOK DEĞERLİ BİR İNSANDI, SON YOLCULUĞUNDA DA BERABER OLACAĞIZ"
 
Sümer Tilmaç'ın ölümünden büyük üzüntü duyduğunu belirten Peker, "Sümer abi yaşça bizim büyüğümüz. Çok değerli bir insandı. Düğünümüze gelerek bizi onurlandırdı. Daha sonra düğün esnasında kalp krizi geçirmiş. Düğünde bulunan diğer doktor davetliler müdahale ederek ambulansla buraya gelmesini sağlamışlar. Kendisinin vefat ettiği haberi daha sonra ulaştığında düğündeki müzik akışını sonlandırıp davetlileri yolcu ettikten sonra buraya geldik. Sümer abinin ruhuna saygı gösterip duamızı etmek için. İnşallah cenazesinde de son yolculuğunda da beraber olacağız. Ailesi ile de görüşüp üzüntülerimi ilettim. Kendilerinin üzüntülerini tüm kalbimle paylaştığımı ilettim. Biz gençliğimizin ilk çağlarında seyrettiğimiz filmlerde veya çocukluğumuzda Sümer abi hep vardı. Bizim ruhumuzda ve anımızda hep o şekilde olacaktı. Hepimizin başı sağolsun" dedi.

Sedat Peker, düğününü bırakıp Tilmaç'ın hayatını kaybettiği hastaneye geldiSEDAT PEKER KİMDİR?

Hayatı[değiştir | kaynağı değiştir]
Rizeli bir aileden gelen Sakarya doğumlu olup uzun süre Almanya'da yaşayan Peker, Turancı olduğunu dile getirmektedir.[6] [7]

1990 yılında T. Bülent Kılıç ile kurduğu bir oto firmasının servisinin dolandırılmasından ve ortağından ayrıldıktan sonra yasadışı örgüt kurarak birçok suça karışmıştır. 1997'de Rize'de kaçakçı Abdullah Topçu'yu öldürmek suçundan savcı karşısına çıkan ve serbest bırakılan Peker'in iki adamı, aynı davadan müebbet hapse mahkûm olmuştur. Tehditle tahsilat yapmak, zorla alıkoymak, adam öldürmeye azmettirmek ve benzeri suçlardan yedi ay boyunca aranan Peker, teslim olacağını bildirerek 19 Ağustos 1998'de Romanya'dan Türkiye'ye getirildi.

Eylül 1998'de Peker ve adamları hakkında 7,5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. 12 sanıkla birlikte çete oluşturmak suçundan yargılandığı davada, 24 Mayıs 1999'da tahliye edildi. Sekiz ay 29 gün cezaevinde bulundu.

12 Mart 2005 tarihinde İstanbul Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından yapılan Kelebek Operasyonu ile tutuklanmış ve İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava 31 Ocak 2007 tarihinde karara bağlanarak 14 yıl 5 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılmıştır. Peker ayrıca örgüt kurmak, tehdit, iş yeri kurşunlama, yaralama, hürriyeti tahdit, yağma ve sahte kimlik kullanma iddiasıyla İzmir 10. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandı.

Ergenekon davasında silahlı terör örgütü kurma suçuyla yargılanmaktadır. Kelebek operasyonu davasının bozulan bölümü yeniden karara bağlandı. Sedat Peker'e 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Böylece hükümlü olduğu süreye 1 yıl 3 ay daha eklenmiştir.[8][9]

5 Ağustos 2013'te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında Sedat Peker'e 10 yıl hapis cezası verildi.[10] 10 Mart 2014 tarihinde Özel yetkili mahkemelerin kararlarına ilişkin yasa değişikliği ve 5 yılı aşkın tutukluluk hali göz önünde bulundurularak tahliye edildi.

Kocaeli Spastik Engelliler Derneği ve Erken Doğan Çocukları Yaşatma Derneği gibi kuruluşlara yaptığı yardımlarla gündeme gelmiştir.[11][12] 9 Mart 2015'te Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Vakfı'nın (ZEREV) TİM Center'da organize ettiği Yılın En İyileri Ödül Töreni'nde Sedat Peker'e yaptığı yardımlardan dolayı "En Hayırsever İş Adamı" ve "Yaşam Boyu Onur Ödülü" verildi.[13] 4 Nisan 2015'te Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği (MİSİAD) İzmir şubesinin açılışına onursal başkan sıfatıyla katılmıştır.


 Sedat Peker'in düğününe ünlü akını yağdı. Düğünde birbirinden ünlü isimler yerini alırken Sümer Tilmaç'ın hayatını kaybetmesi büyük üzüntü yaşatı. Düğün sırasında ölmesi de sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Bazı takipçiler ölüm haberine rağmen düğünün devam ettiğini söylemesi üzerine Sedat Peker sosyal paylaşım üzerinden açıklamada bulundu. Düğünde kimler vardı?

Ergenekon davası sanıklarından Sedat Peker, tutuklu bulunduğu Kandıra F Tipi Cezaevi’nde avukatı Özge Yılmaz ile evlenmişti. Peker, tahliyesinin ardından bu kez eşi Özge Yılmaz ile İstanbul'un ünlü mekanlarından Ortaköy Esma Sultan Yalısı'nda dünya evine girdi. 

Sedat Peker'in düğününe iş ve magazin dünyasının ünlü isimleri katıldı. Sosyal medyada da günün konusu haline gelen düğüne katılan ünlüler, düğüne ilişkin birbirinden ilginç kareler paylaştı.

DÜĞÜNDEN ACI HABER

Bu arada Sedat Peker'in düğününe katılan ünlü sinema sanatçısı Sümer Tilmaç'ın hayatını kaybetmesi üzerine, düğündeki müzik yayınına son verildi. Tilmaç'ın ölümüyle ilgili Sedat Peker, twitter adresinden başsağlığı diledi.

sedat-peker.20150613001436.jpg

Düğün davetiyesini sosyal medyadan paylaşan Demet Akalın eşi Okan Kurt ile düğüne katıldı

demet-akalin.20150613000928.jpg
kenan.20150613000939.jpg
ozlem-yildiz.jpg

Anahtar Kelimeler:
HaberHaberleriSedat Peker

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270