Öne Çıkanlar android 6 ios 7 haber haberler mamak belediyesi

Seçime günler kala Demirtaş'a kötü haber!

HDP'nin seçim beyannamesine Sulh Ceza Hakimliği toplatma ve el koyma kararı verdi.

Seçime günler kala Demirtaş'a kötü haber!
 Ağrı Sulh Ceza Hakimliği, HDP'nin 1 Kasım seçim beyannamesinde yer alan sözde “özyönetim” vurgusunu gerekçe göstererek, seçim beyannamesi kapsamında hazırlanan broşürler hakkında toplatma kararı verdi. Aydın'da HDP üyelerinin seçim çalışması yaptığı sırada Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tebliğ edilen karar doğrultusunda seçim beyannameleri toplatılmak istendi. Savcılık tarafından tebliğ edilen tutanak HDP'liler tarafından imzalanmadı. Savcılığın kararına avukatlar da itirazda bulunmak üzere adliyeye geçti.
 
Ağrı Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen karar şöyle: “HDP Genel Merkezi'nce bastırılan ve içeriğinde 'Bütün halkların farklılıkları ile birlikte kendi iradesi ile yaşamasından yanayız. Doğrudan demokrasiye inanıyoruz. Kendimize de karşı yerel demokrasiyi de, yerel yönetimlerin güçlendirilmesinin yerinden yönetilme yani öz yönetimi savunuyoruz. 


'El konulacak'


Valimize, kaymakamımızı kendimiz seçmek istiyoruz. Bunun için bir kez daha inadına HDP' ibarelerini içeren broşürlere Ağrı Sulh Ceza Hakimliği'nin 16 Ekim 2015 tarihli ve 2015/1570 Değişik iş sayılı kararı ile el konulmasına karar verildiği bildirilmiştir.”


HABER7 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283