Öne Çıkanlar android 6 haber ios 7 haberleri gs

Peygamberimize Hakarete Yalovalı Gençlerden Tepki

Peygamber Efendimize (sav) hakaret ettiği öne sürülen Danimarkalı bir karikatürist Yalovalı gençlerce büyük bir tepki Gördü. Karikatürü yaptıran ve yapana, Allaha ve elçisine yapılan bu haksızlığa ve hakarete sessiz kalmayacağız diyen gençler, Dıyarbakır'ı Allah düşmanlarına bırakmayacağız dediler.

Peygamberimize Hakarete Yalovalı Gençlerden Tepki

Yenişehir Belediyesi'nin çocuk gelinlere dikkati çekmek için billboardlara astığı afişte, Danimarkalı bir karikatüristin Hazreti Muhammed'e hakaret içeren çizimini kullanması nedeniyle Yalova Üniversitesi öğrencisi olan bir grup, basın açıklaması yaptı.

Yalova Cevdet Aydın Parkı'nda yapılan basın açıklamasını grup adına Mustafa Toraman okudu. Toraman, "Biz Müslüman gençler, muhatabımızın kimler olduğuna bakmıyoruz. Burada Allah resulüne karşı yapılan tutumun hassasiyetine bakıyoruz ve susmuyoruz. Sahabeler şehri Diyar-ı Bekiri peygamber düşmanlarına bırakmayacağız! Yalova'dan Diyarbakır'a sesleniyoruz. Ayağa kalkın Diyarbakır'ın yiğit ve mert insanları. Ayağa kalkın şimdi tam zamanı. Kaldır başını susma bu rezilliğe, sahip çık peygamberine" dedi. Basın açıklamasına AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel de katıldı. Diyarbakır’da faaliyet yürüten 72 sivil toplum kuruluşu, Yenişehir Belediyesinin, üzerinde Danimarkalı bir karikatüristin Hz. Muhammed’e (SAV) hakaret içeren çiziminin yer aldığı afişine tepki göstererek, yetkililerin istifa etmesini istedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270