Öne Çıkanlar haber ios 7 aile hekimliği kara para aşk levent kırca

Numan Kurtulmuş'tan ilk açıklama

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Diyarbakır’da gerçekleştirilen DAEŞ operasyonuyla ilgili şöyle konuştu: “Maalesef rutin aramalarda koçbaşı ile kapı açılırken beklenmedik bir şeyle karşılaşıldı. Bubi tuzakları patlatılarak iki polis arkadaşımız şehit oldu” dedi.

Numan Kurtulmuş'tan ilk açıklama
 Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Hazar Stratejik Enstitüsü tarafından düzenlenen Göç ve Sosyoekonomik Etkileri paneli sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Diyarbakır’da bu sabah gerçekleşen operasyonu değerlendiren Numan Kurtulmuş, şöyle konuştu: “Şehit iki polis arkadaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Cuma gününden itibaren takip edilen, istihbarat paylaşımı sonucu ortak operasyonuyla bu sabah saatlerinde operasyon başlatıldı. Maalesef rutin aramalarda koçbaşı ile kapı açılırken beklenmedik bir şeyle karşılaşıldı. Bubi tuzakları patlatılarak iki polis arkadaşımız şehit oldu. Allah rahmet eylesin. Bu çerçevede 3-4 evde devam eden operasyonlarda 7 DAEŞ militanı öldürüldü, 12'si sağ ele geçirildi. İki şehidimiz dışında 5 yaralı polisimiz var."
 
Operasyonun aslında kapsamlı bir operasyon olduğunu anlatan Kurtulmuş, şunları söyledi: "Bu grupla ilgili başka şehirde bağlantıları çıkarılmaya çalışılıyor. Kimlik tespiti yok ama ilerleyen saatlerde netleşecektir. Ölenler içerisinde ne kadar Türk, ne kadar dışarıdan insan var bunları tespit edeceğiz. Önemli bir operasyon, başarılı devam etmesi planlanıyor. Önemli bir DAEŞ grubu bulunup etkisiz hale getirilmiştir. Maalesef iki kardeşimizin şehit olması bizi acıya boğdu.”
 
“TÜRKİYE DÜŞMANLARI TERÖRÜ ARAÇ OLARAK KULLANIYOR”
 
Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı terör saldırılarına dikkat çeken Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hem DAEŞ, hem PKK, hem DHKP-C, hatta zaman zaman birbirlerini taşeron olarak kullandıkları terör eylemleri ile Türkiye’nin karşı karşıya kalması muhtemeldir. Bu bizim terörle mücadelede kararlılığımızın ne kadar doğru olduğunu ortaya koyuyor. Türkiye düşmanları terörü araç olarak kullanıyor. Bu örgütlerin  arkasındaki şahıslar aslında ortak bir hedefe hizmet ediyor. O hedef Türkiye’nin ayağına çelme takılmasıdır. Biz de bunu bilerek üstüne sonuna kadar gideceğiz, teröre teslim olmayacağız. Bu terör saldırıları isimleri farklı olsa da amaçları birdir ve bütün Türkiye’dir.” 
 
“BİR KASIT VARSA ORTAYA ÇIKAR, GEREKLİ CEZA VERİLİR”
 
Kurtulmuş, Dilek Doğan’ın hayatını kaybetmesi ile ilgili bir soruya da şöyle yanıt verdi: “Devam etmekte olan bir tahkikat. Orada bir operasyon sırasında ev sahibi ile polis arasında yaşanan kargaşada hayatını yitiren bir kızımız. Allah rahmet eylesin. Devam etmekte olan bir soruşturma. Şırnak’taki görüntüler bir terörist cenazesinin polis aracına bağlanarak çekilmesi. O zaman ‘Herkes rahat olsun sorumlu ortaya çıkaracağız’ demiştik. Bütün bu terör operasyonları çok zor operasyonlardır. Nereden kurşun geleceği belli değil. Burada çok titiz olmak mecburiyetindeyiz ama aynı zamanda vatandaşımızın güvenliğini sağlamak zorundayız. Nasıl oradaki olayda 3 emniyet görevlisi açığa alındıysa bu soruşturma da devam ediyor. Bir hata, hele bir kasıt varsa ortaya çıkar ve gerekli ceza verilir.” 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283