Öne Çıkanlar haberi haber haberleri sneijder ahberler

MHP'yi sarsan istifa!

Naci Meriç, 46 yıldır üyesi olduğu partisinden istifa etti.

MHP'yi sarsan istifa!
 MHP Kurucular Kurulu üyesi Naci Meriç, "Alparslan  Türkeş, milli cephe hükümetlerine üç milletvekilliği ile bir başbakan  yardımcılığı, iki de bakanlık alarak partisini iktidar yaptı. Başbuğunun  koltuğuna oturan Sayın Bahçeli, bugün devletimizin en ağır hücumlara maruz  kaldığı bir dönemde elini taşın altına koymaktan kaçınmıştır" dedi. 

 Meriç, 46 yıldır üyesi olduğu partisinden istifa etti. Meriç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin son  zamanlardaki tutumlarını eleştirdi. 


  Bahçeli'nin kendisine yöneltilen her seçeneğe "hayır" demesini,  "görevden kaçma" olarak niteleyen Meriç, "Alparslan Türkeş, Milli Cephe  hükümetlerine üç milletvekilliği ile bir başbakan yardımcılığı iki de bakanlık  alarak partisini iktidar yaptı. Başbuğunun koltuğuna oturan Sayın Bahçeli, bugün  devletimizin en ağır hücumlara maruz kaldığı bir dönemde, elini taşın altına  koymaktan kaçınmıştır. Sen nasıl bir siyasetçisin? Siyasetten maksat, fikirlerini  iktidar yapmak değil midir?" ifadesini kullandı. 
 
 Meriç, MHP yöneticilerinin de partinin içinde bulunduğu bu durum  karşında ortak bir tavır sergilemesini isteyerek, Bahçeli'nin tutumunun Alparslan  Türkeş'in politikalarıyla hiçbir durumda bağdaşmadığını ileri sürdü. 
 
 Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in seçim hükümetine girerek,  sorumluluk almasının takdir edilmesi gerektiğini belirten Meriç, "Sayın Türkeş,  devletimizin zaafa düşmesine meydan vermeyerek, vazifeye koşmuş ve seçmenin  gönlüne su serpmiştir" dedi. 
 
Meriç, Alparslan Türkeş'in sağ partileri birleştirip uzun dönemli bir  siyasi istikrarı sağlamak amacıyla çalıştığını vurgulayarak, "Başbuğun böyle bir  dönemde kayıtsız kalabileceğini düşünebilir misiniz? Tabi ki onun terbiyesiyle  yetişmiş oğlu da kayıtsız kalamazdı. Onun devlet terbiyesi ile yetişmiş  kadroları, MHP'den uzaklaştırılmıştır. Bu durum, MHP'nin bu duruma gelmesinin en  önemli nedenidir" ifadesini kullandı. 
 
Bahçeli'nin iktidar ortağı olduğu dönemde de yurt dışındaki Türk İslam  eserlerine gereken önemi vermediğini savunan Meriç, şöyle konuştu: 
 
 "Başbakan Yardımcılığı döneminde acaba kaç Türk ve İslam eseriyle  ilgilendi, onarımını sağladı ve ihya etti. Mevcut hükümet, TİKA faaliyetleriyle  dünyanın her tarafında, 4 bin 500 civarında Türk İslam eserlerini ihya etti,  bununla birlikte okul, hastane, yol, su gibi tesisleri de yapıp hibe olarak  bırakmıştır. Dünyanın neresinde bir afet, felaket olsa devlet her türlü  imkanlarla hemen yetişmektedir. Dünyanın neresinde bir mazlum millet varsa  devlet, onların umudu haline gelmiştir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270