Öne Çıkanlar haber manisa haberleri haberler haberi

MHP'de toplu istifa!

MHP teşkilatlarının farklı alanlarında görev yapmış bir grup MHP'linin, MHP'den istifa edip Osmanlı Ocakları'na üye olduğunu bildirdi.

MHP'de toplu istifa!
 Osmanlı Ocaklarından yapılan açıklamada, “Osmanlı Ocakları Genel Merkezinde düzenlenen Kütahya Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı ataması sırasında söz alan grup üyeleri Osmanlı medeniyetine hizmet eden siyaset üstü bir kurum olan Osmanlı Ocakları'na geçerek, Osmanlının mirasına sahip çıkan Osmanlı Ocakları hakkında 'Bizans'ın varisi' şeklindeki açıklama yapan Sayın Bahçeli'ye de tepki göstererek, Osmanlı Ocaklarına geçtiler” denildi. 
Osmanlı Ocakları'na üye olan grup üyelerinin, MHP'nin Osmanlı Ocakları'na iftira attığını dile getirdiğinin belirtildiği açıklamada, “Grup sözcüleri Osmanlı Ocaklarının misyonunu ve vizyonunu benimsediklerini ifade edip, 'Bu anlamda sosyal alanda kültürümüze sahip çıkan Osmanlı Ocakları teşkilatlarında görev alarak ecdadımızın mirasına sahip çıkmayı arzuluyoruz' diyerek, konu ile alakalı tepkilerini dile getirdiler” ifadeleri yer aldı. 
Açıklamada, Kütahya Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı'na daha önce MHP'de görev almış Hüseyin Kızılarslan'ın atandığı da belirtildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283