Öne Çıkanlar ios 7 kara para aşk yılbaşı bilet fiyatları manisa haberler

Memurlar dikkat! 15 Şubat'ta yürürlüğe giriyor!

Memur, öğretmen, polis ve muhtarın yüzünü güldürecek ücret zamları 15 Şubat'ta yürürlüğe giriyor.

Memurlar dikkat! 15 Şubat'ta yürürlüğe giriyor!
 Oranlar kadro, derece ve unvanlara göre değişiyor Memur, öğretmen, polis ve muhtarın yüzünü güldürecek zamlar yürürlüğe giriyor. Toplu sözleşme sırasındaki derece artışından kaynaklanan zamlar, 15 Şubat'ta maaşa yansıyacak. Sabah'tan Faruk Erdem bugünkü köşe yazısında konun detaylarını yazdı. İşte o yazı;
 1 derece artışı kamu görevlilerinin mali haklarını hizmet sınıfı, kadro, unvan ve derecelerine göre farklı tutarlarda artıracak. Örneğin, derece artışı nedeniyle öğretmenin maaşı aylık 35 lira, memur unvanlı personelin maaşı 6 lira yükselecek. 8'inci dereceden 7'nci dereceye yükselen "memur" unvanlı personelin maaşı 55 TL artacak. Mühendisin maaşında ise 13 TL fark olacak.

BAŞKOMİSERE 324 LİRA

Dün Resmi Gazete'de yayımlanan 6663 Sayılı Yasa ile de polis ve muhtarların maaşları artacak. Emniyet hizmet sınıfında yer alan personelin Emniyet Hizmetleri Tazminatları yüzde 25 artırıldı. Emniyet hizmet sınıfında yer alan personelden yüksek öğrenimli olanların ek göstergeleri yükseltildi. Birinci derece için halen 2.200 TL olan ek gösterge rakamları 3.000'e çıkarıldı. Söz konusu düzenleme ile emniyet hizmetleri sınıfında yer alan personelin net maaşları kadro unvan ve derecelerine bağlı olarak 452 ile 151 lira arasında değişen tutarlarda arttı. Örneğin 1'inci derecede bulunan 1'inci sınıf emniyet müdürünün maaşında 452 lira, 3'üncü derecede bulunan başkomiserin maaşında 324 lira, 1'inci derece polis memurununkinde 301 lira ve yeni göreve başlayan polis memuru maaşında 192 lira artış var. Çarşı ve mahalle bekçilerinin maaşlarında ise 151 lira civarında net artış meydana gelecek.

MUHTAR MAAŞI 1.300 TL

Yürürlüğe giren yasayla halen 1.005 TL olan muhtar ödenekleri 1.300 liraya çıkarıldı. Böylece muhtar ödeneklerinde yüzde 29'luk (295 TL) artış oldu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270