Öne Çıkanlar haber ios 7 aile hekimliği kara para aşk levent kırca

Kış saati çile saati oldu.. Türkiye'de büyük kaos yaşandı!

Kış saati çile saati oldu. 1 Kasım Genel Seçimlerden dolayı kış saati uygulaması bir hafta sonraya ertelendi. Dünyada bir çok yerde kış saati uygulaması yapıldı ama Türkiye'de bir hafta sonrasına kalınca büyük kaos yaşandı. Erteleme sonucunda bir çok yerde sistem çöktü. Kış saati uygulaması dünden itibaren ülke genelinde büyük bir karşma yaşanmasına neden oldu.

Kış saati çile saati oldu.. Türkiye'de büyük kaos yaşandı!
 Enerji tasarrufu için Dünya'da uygulanan kış saati uygulamasının 1 Kasım Genel seçimleri için ileri tarihe alınması sonrası Türkiye'de hayat adeta felç oldu. Özellikle hayatımızda yer alan bir çok elektronik cihazın uygulamaları hata vermeye devam ediyor.

1 Kasım seçimlerinde aksaklık meydana gelmemesi adına ülkemizde alınan karar sonrası kış saati uygulaması 1 hafta iler ertlendi ve saatler aynı yerinde kaldı. Peki bu durum ülkemizde nasıl sonuçlar meydana getirdi. Özellikle bugün SGK'da ortak sistemin olduğu yerlerde saat farkının olmasından dolayı sistem kilitlendi ve birçok kişi bu durumdan mağdur oldu.

Reçetelerinde yazan ilaçları almak için eczanelere koşan vatandaşlarımız bu durum karşısında mağdur oldular ve ilaçlarını alamadılar. Saatlerin 1 saat geriye alınmaması sonrası yaşanan bu aksaklıklar sadece eczanelerde sınırlı kalmadı. Hayatımızın değişmez parçaları haline gelen İnternet ve Akıllı cep telefonu kullanıcılarıda bu durum karşısında zorluklar yaşamaya devam ediyor. Özellikle youtube ve Google gibi sitelerin saatlerinin ileri olması sonrası oluşan aksaklıkların nasıl giderileceği merak konusu olmaya başladı.

Haftaya alınacak olan saatler karşısında vatandaşların 1 hafta daha zorluk çekeceği gelen haberler arasında. 

1 Kasım genel seçimleri nedeniyle kış saati uygulamasına geçişin ertelendiği ülkemizde bir saat karmaşasıdır gidiyor.Bu sefer de SGK'nın Medula Provizyon Sistemi çökünce eczaneler iş yapamaz hale geldi, bir çok vatandaş bu durumdan dolayı mağdur oldu. 
Kış saatine geçişi erteleyelim 1 Kasım'da karmaşa yaşamayalım derken hayatımızı bir karmaşa aldı götürüyor.Olması gereken zamanda kış saati uygulamasına geçip, seçime kalan günlerde bu duruma alışmak düşüncesi yerine farklı bir uygulamaya gidilmesine anlam veremeyen vatandaşlara SGK'nin Medula sistemi de katıldı.

Kış saati ertelemesi sonucu Medula Sistemi çöktü!

Dünya ülkeleri dün sabaha karşı 04.00 itibariyle, kış saati uygulamasına geçti. Ancak Türkiye, 1 Kasım 2015 günü gerçekleştirilecek seçimleri bahane edilerek, kış saati uygulamasını erteledi. Dün sabah ülke genelinde saat karmaşası yaşandı.

Türkiye, bu güne de SGK'nin Medula sisteminin çöktüğü haberiyle başladı. İstanbul Eczacı Odası, reçete düzenleme tarihi 26 Ekim 2015 tarihli olmasına karşın, sistemin reçete tarihini 25 Ekim 2015 olarak algılamasından dolayı reçete girişinin yapılamadığını açıkladı.

Bu sıkıntının tüm dünyada başlayan kış saati uygulamasıyla ilgili olduğu belirtiliyor.Kış sati uygulamasına geçene kadar da bir çok sorunla karşılaşacakmışız gibi görünüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270