Öne Çıkanlar mehmet selim bedirhan yazıcı ücret 4g nasıl çalışacak abd cinayet

İngiliz vekil sırf bu yüzden öldürülmüş

İşte İngiltere'de silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden İşçi Partisi Milletvekili Jo Cox'un eşi Brendan Cox'un öldürülme nedeni.

İngiliz vekil sırf bu yüzden öldürülmüş
İngiltere’de geçtiğimiz hafta saldırıya uğrayarak ölen İşçi Partisi milletvekili Jo Cox’un eşi Brendan Cox, hayat arkadaşının siyasi nedenlerden dolayı öldürüldüğünü söyledi.
İngiliz devlet televizyonu BBC'ye konuşan Brendan Cox, “O bir siyasetçiydi. Güçlü siyasi görüşleri vardı. Onun bu görüşlerinden dolayı öldürüldüğünü düşünüyorum.

Onlar yüzünden hayatını kaybetti. Onunla düzenli olarak konuşuyorduk. Özellikle belli konularda çok üzgündü. Sadece İngiltere değil genel olarak dünyadaki siyasetin gidişatı konusunda üzülüyordu. Bölünmelere yol açan ve korku üzerinden yapılan siyaset onu en çok üzen konuların başında geliyordu." ifadelerini kullandı.

41 yaşında ve 2 çocuk annesi olan Cox, Mayıs 2015 genel seçimlerinde parlamentoya ilk kez girmişti.

Uluslararası yardım kuruluşu Oxfam bünyesinde kriz bölgelerinde gönüllü olarak da çalışan Cox, Suriye krizine gösterdiği ilgi ile biliniyordu. Cox, İngiliz parlamentosundaki Suriye Grubu’nun eş başkanıydı.

Cox, yerel bir gazetede geçtiğimiz günlerde yayımlanan röportajında, “Korkunç yerler gördüm. Kadınların tecavüze uğradığı Darfur’da bulundum, Uganda’da ellerine kalaşnikof tutuşturulan ve kendi aile fertlerini öldüren çocuk askerlerin arasına girdim. Afganistan’da kendi hükümetlerinden ve uluslararası toplumdan, sorunlarını çözecek ilgiyi göremedikleri için dünyadan usanan yaşlılarla konuştum.” ifadeleri kullanmış, bu tecrübelerini Suriye krizinin çözümünde kullanmayı istediğini söylemişti.
İngiliz parlamentosunda ülkenin IŞİD’le mücadeleye askeri katkısının Suriye’yi de içine alacak şekilde genişiletilmesini öngören tezkere için yapılan oylamada çekimser kalan Cox, bunun gerekçesini de askeri operasyonların sadece IŞİD’e değil, Esed rejimine karşı da yapılması gerektiğini düşünmesi olarak açıklamıştı. Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270