Öne Çıkanlar haber manisa haberleri haberler haberi

Futbolda böylesi görülmedi

FIFA Etik Kurulu, yolsuzluk yaptıkları iddia edilen FIFA Başkanı Sepp Blatter ile UEFA Başkanı Michel Blatter'in görevlerini 90 gün boyunca askıya aldı.

Futbolda böylesi görülmedi
 FIFA Etik Kurulu, günlerdir çeşitli medya organlarında duyurulan 'futbolda deprem etkisi oluşturacak' kararını en sonunda resmen açıkladı.

Kurul, haklarında yolsuzluk iddiaları bulunan FIFA Başkanı Sepp Blatter ile UEFA Başkanı Michel Platini'nin görevlerini 90 gün boyunca askıya aldı.


İsviçre Savcılığı, geçtiğimiz günlerde Blatter hakkında 'ceza gerektirecek kötü yönetim' ve 'zimmet' suçlamalarıyla soruşturma açmış ve İsviçreli spor adamını hem sorgulamış hem de ofisinde aramalar yapmıştı. Savcılığın suçlamaları arasında Blatter'in, UEFA Başkanı Michel Platini'ye usulsüz olarak 2 milyon dolar verdiği iddiası da bulunuyordu.


Öte yandan Coca Cola, McDonalds ve Visa gibi futbolun uluslararası organizasyonlarının ana sponsorları da, FIFA'da gerçekleşen operasyonların başladığı günlerde FIFA Başkanı Sepp Blatter'e görevini derhal bırakması çağrısında bulunmuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270