Öne Çıkanlar ios 7 kara para aşk yılbaşı bilet fiyatları manisa haberler

Erdoğan resti çekti: 'Bizim alnımızda enayi yazmıyor'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mülteci sorununa ilişkin, bir kez daha Birleşmiş Milletleri ve Avrupa ülkelerini hedef alarak, “Bizim alnımızda enayi yazmıyor, kusura bakmayın. Gereği neyse yaparız. Herhalde otobüsler, uçaklar boşuna durmuyor” dedi.

Erdoğan resti çekti: 'Bizim alnımızda enayi yazmıyor'
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonunun Genel Kurul Toplantısında konuştu. Suriye’de terörden arındırılmış bir bölge kurulmadan mülteci sorununun üstesinden gelinemeyeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriyelileri kendi topraklarında tutmanın yolu aranmalıdır” diye konuştu.
'GEREĞİ NEYSE YAPARIZ'

Birleşmiş Milletler’in sınırda bekleyen göçmenler için ‘kapıları açın’ çağrısına tepki gösteren Erdoğan, “Bu BM bu iş için kurulmadı. Bakıyorsun bazıları 100 tane, 300 tane, bin tane almış. Bizim alnımızda enayi yazmıyor, kusura bakmayın. Gereği neyse yaparız. Herhalde otobüsler, uçaklar boşuna durmuyor. Bu nasihati verenler diğer ülkelere de bir nasihat versinler de o ülkelere de gönderelim. 3 milyona yakın mülteciye Türkiye zaten sahip çıkıyor” ifadelerini kullandı.

BİR KISIM MEDYANIN ’SKANDAL’ DİYE SERVİS ETTİĞİ TUTANAKLAR

Erdoğan, Türkiye’de bir kısım medyanın tutanaklarını ‘skandal’ diye servis ettiği mültecilerle ilgili görüşmelerine de değinerek, “Her ikisiyle yaptığım görüşme de Suriyelilerle ilgili çalışmalar. Birileri bu görüşmenin tutanaklarını servis ederek bize saldırmaya çalışıyor. Bir kısmınız okumuşsunuzdur; orada ne yapmışız biz. Ülkemizin ve Suriyelilerin haklarını savunmuşuz. Yayınlanan tutanaklar bizim için utanç değil bir ibra belgesidir aslında” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283