Öne Çıkanlar android 6 ios 7 haber haberler gündem

Emekliye müjde!

Türkiye Emekliler Derneği Genel Kurulunda konuşan Başbakan Davutoğlu'ndan müjde üstüne müjde...

Emekliye müjde!
 2012 yılından beri bizim azimle yürüttüğümüz çalışmalar bir daha bu milleti kimseye muhtaç etmemek içindi. Bir daha o günlere dönmemek için istikrar ve huzurun olması gerekiyor. 7 Haziran sonrası ülkeyi büyük bir boşluğa düşürmemek için azim ettik. Ama bu süreçte hiç kimse acaba 2 ay sonra ne olacak diye düşünmedi, çünkü bize güveniyorlardı.

Terörle mücadeleyi sürdürürken, Türkiye üzerinde operasyonlar yapanlara adeta bir ders niteliğinde bir an yaşandı dün Van'da... Ezan okunurken konuşmama ara verdiğimde, ezan bittiğinde 10 bin kişi tek bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu. Beni çok duygulandırdı bu tablo. Yine Diyarbakır'da 4 küçük çocuğumuzun al bayrağımızı öperek yerine asması bu milletin asla ve asla bölünmeyeceğini gösterdi.


EMEKLİLERE MÜJDELER


Bütün emeklilierimizin hepsine ayda 100 lira yani yılda 1200 lira ek ödeme yapacağız. İnşallah seçim sonrasında ilk yapacağımız işlerden biri bu olacak.Emeklilerimizin maaşlarının ödenmesine aracılık yapan bankalar ile anlaşma yapıyoruz. Emeklilerimiz her yıl ekstra 300 lira promosyon ödenecek.Bağkur aylıklarındaki yüzde 10 kesintiyi tamamen kaldıracağız.TOKi eliyle emeklilere uygun koşullarda konut sağlayacağız. 240 lira taksitle konut sahibi olma imkanı sağlayacağız.Asgari ücreti 1,300 liraya çıkarıyor bu rakam tehlikeli işler sınıfına göre değişecek.


ESNAF VE GENÇLERE MÜJDE


Esnafımıza 30 bin TL'ye kadar kredi veriyoruz.
Esnafımızın 8 bin TL'ye kadar olan gelirden vergi almıyoruz.
Gübre ve yemde KDV'yi kaldırıyoruz.
30 bin TL'ye kadar hibe vereceğiz.
Bir genç kendi işimi kuracağım diyorsa gelecek bize projesini gösterecek ve gencimize bu çerçevede 50 bin TL'lik can suyu vereceğiz. Bu 50 bin TL karşılıksız. Ama bize benim projem daha büyük denirse ona da 150 bin TL'ye kredi vereceğiz.
İşverene diyoruz ki eğer gençleri işe alırsa biz o gencin 1 yıllık maaşını ödeyeceğiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283