Öne Çıkanlar haber 60 derece mülakat kalkacak mı çankaya belediyesi meydanın adı değişti

Emekli maaşları ne kadar? Emekli maaş sorgulama ONLİNE Zamlı emekli maaşı sorgulama ekranı tıkla

Emekli maaşları ne kadar oldu? Son zamanlarda yaşanan kesintiler ve sonrasında gelen zamlar bir çok emeklinin kafasını karıştırdı. Emekli olup Bağ-Kur kapsamında çalışmaya devam edenler, yeni zamlarına kavuşuyor.Emekli maaşlarında son durumu ne oldu? Emekliler maaşlarında farklı rakamlar şok etkisi yarattı. Emekliler maaş sorgulamak için haberimizin içindeki linke tıklayabilirsiniz.

Emekli maaşları ne kadar? Emekli maaş sorgulama ONLİNE Zamlı emekli maaşı sorgulama ekranı tıkla
Son zamanlarda sık sık gündeme gelen emekli zamları emeklilerin kafasını karıştırdı. Emekli maaşlarında son durum ne oldu? Emekliler maaşlarını sorgulatmak için haberimizin içinde yerini alan linkimize tıklamanız yeterli olacaktır.

 Emekli maaşları ne kadar oldu? Emekliler online olarak emekli maaşlarını sorgulatabilecekleri. Emekli maaşı sorgulama ve hesaplama işlemleri internet üzerinden yapılabilmektedir. Emekli maaşı sorgulama yapmak isteyenler hangi işlemleri yaparak SGK maaş sorgulama yapabileceğinizin detaylarını haberimizde bulabilirsiniz. 

 Emekli olup Bağ-Kur kapsamında çalışmaya devam edenler, yeni zamlarına kavuşuyor. Bu aydan itibaren maaşlarda yüzde 10'luk kesinti yok. Zamlı maaşlar dünden itibaren yatmaya başladı

EMEKLİ MAAŞ SORGULAMA

 SSK, Bağ-Kur ve memur emeklilerinden halen Bağ- Kur kapsamında çalışanlar, bu ay 2016 yılının 3'üncü zammını alıyor. Ocak ayında tüm SSK ve Bağ- Kur emeklilerine yüzde 3.86 + 100 lira, memur emeklilerine de yüzde 6 + yüzde 0.90 zam yansıtılmıştı. Bu emeklilerden Bağ-Kur kapsamında çalışanlar, bu ay bir zam daha alıyor. Hükümet'in çıkardığı yasayla emekli olup Bağ-Kur kapsamında çalışanların maaşından yapılan yüzde 10'luk kesinti kaldırıldı. Düzenleme, 10 Şubat'ta Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.  

KESİNTİ TAMAMEN KALKTI 
SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş ödemeleri her ayın 16'sında başlıyor, ayın sonuna kadar devam ediyor. Şubat maaşları da dünden itibaren ödenmeye başladı. Dolayısıyla emeklilerden Bağ- Kur kapsamında çalışmaya devam edenler, yeni zamlarını ceplerine koymaya başladı. Emekli olup Bağ- Kur kapsamında çalışanlar, maaş alma günlerine göre yeni zamlarına kavuşacak. Hükümet, geçen yıl yaptığı düzenleme ile emekli olup Bağ- Kur kapsamında çalışmaya devam edenlerden yapılan yüzde 15'lik kesintiyi yüzde 10'a çekmişti. Şimdi yaptığı düzenleme ile de tamamen kaldırdı. 1 Kasım seçimleri öncesinde verilen müjde, yasa çıkarılarak hızla hayata geçirildi.BİN 500 TL MAAŞA 150 TL FARK GELDİ
Emekli olduktan sonra eski adıyla Bağ-Kur'a, yeni adıyla 4/b'ye tabi olarak çalışmaya devam edenlerden artık Sosyal Güvenlik Destek Primi kesilmeyecek. Emekli olduktan sonra dükkan açan, kendi nam ve hesabına çalışmaya başlayan emeklilerin maaşından bu aydan itibaren yüzde 10'luk kesinti yapılmayacak. Bu kesintinin kalkması suretiyle emekliler zam elde etmiş olacak. Örneğin; maaşı bin 500 lira olan emekliden aylık 150 lira destek primi kesiliyordu. Emeklinin eline de bin 350 lira geçiyordu. Bu aydan itibaren söz konusu kesinti yapılmayacak, emeklinin eline bin 500 lira geçecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270