Öne Çıkanlar android 6 ios 7 haber haberler haberleri

Elektrik faturaları yüzde 20 azalacak

ELDER Başkanı Özdemir, 1 Ocak'ta serbest tüketici limitinin sıfırlanmasıyla elektriğin % 15-20 ucuzlayacağını söyledi

Elektrik faturaları yüzde 20 azalacak
 Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, serbest tüketici sınırının kaldırılması durumunda enerji fiyatlarının yüzde 15-20 ucuzlayacağını belirtti. Kosova'daki genç işsizler için gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesi Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi (KEDS) Akademisi'nin ikinci mezuniyet törenine katılan Özdemir, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Aynı zamanda Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Yönetim Kurulu Başkanı da olan Özdemir, kurlarda şu anda suni bir yükseklik olduğunu ifade ederek, "1 Kasım'dan sonra istikrar sağlanırsa kurlar düşer" dedi. 
EPDK'YLA GÖRÜŞME 
Özdemir, yatırımcılar olarak finansal bir yük altında bulunmadıklarını belirterek, "Proje finansmanlarını yaparken 8-10 yıllık modellerle yaptık. Geçtiğimiz 8-10 yılda, kurdaki artış ile Türkiye'deki enflasyonun seyrine baktığımızda yine de avantajlı olduğunu görüyoruz. Önümüzdeki yıllarda kurun Türkiye'deki enflasyona nasıl bir orantı yapacağını bilmiyoruz. Onun için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ile teknik toplantılar devam ediyor" diye konuştu. 

YILDA 2 MİLYAR DOLAR YATIRIM 
3'üncü uygulama döneminde yılda 2 milyar dolarlık yatırım yapmayı EPDK'dan talep ettiklerini de anlatan Özdemir, yatırımlarla 30 yaşında ve daha eski olan sistemlerin ve eski trafoların yenileneceğine işaret ederek, "Hâlâ mekanik sayaçlar var, bunları elektronik sayaca çevireceğiz" ifadelerini kullandı. 

KAMPANYA DÖNEMİ BAŞLIYOR 
CLK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü İbrahim Gümüşlü, elektrik piyasasının gelişmesinin tüketici lehine sonuçlar doğuracağını belirterek, "Firmalar serbest tüketicilerin kendilerini seçmesi için yan hizmetler, kampanyalar, asistan hizmetleri sunmak için yoğun bir hazırlık içerisinde" dedi. Gümüşlü, tüketici limitinin sıfırlanmasıyla abonelerin tıpkı bir telefon kullanıcısı gibi istediği tedarikçiden elektrik alma hakkına sahip olacaklarını ifade etti. 

Sabah

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270