Öne Çıkanlar haber haberi haberleri haberler sneijder

Dövme sahibi olanların daha asabi olduğu ortaya çıktı

İngiltere'nin ünlü gazetelerinden Times'ta yapılan bir araştırmaya göre vücudunda dövme bulunan insanların toplumun diğer kesimlerine oranla daha sinirli ve asabi bir yapıda oldukları belirtiliyor.

Dövme sahibi olanların daha asabi olduğu ortaya çıktı
Times gazetesinde bulunan habere göre Body Image isimli dergide yayımlanan araştırma gerçekten şaşırttı. Araştırmaya göre: "İnsanların kendi bedenlerine resimler çizdirmeleri veya yazılar yazdırmaları onları biraz daha asabi kılabiliyor. Daha önce hapse girmiş insanlar, motosikletçiler gibi insanların neredeyse tamamında bulunan dövmeler ile yapılan öngörü ile bu kanıya varıldı. Özellikle bu teoriyi kanıtlayacak herhangi bir deneysel araştırma yapılmamıştır" dendi.

Vücutlarında dövme bulunan tam 378 Londralı vatandaşlar üzerinde yapılan araştırmalara göre deneklere sorulan sorulardan genel anlamda "provoke edilirsem karşımdaki insanı vurabilirim" ya da "beni rahatsız ediyorsa suratına cevabı yapıştırabilirim" gibi önermelere büyük oranda katılım sağlandığı görülüyor.

Dövmesi olanların sözlü ve fiziksel şiddet içeren bu cümlelerde "daha çok puan topladığı" görüldü.

Araştırmayı yürüten Viren Swami "Bu kişiler olumsuz bir duygusal olay yaşadıklarında, meydan okuyan bir tavırla karşılık vermeye daha yatkın. Dövme yaptırmak asi bir hareket olarak algılanıyor. Daha genel anlamda dövme meydan okuma ve karşı koyma anlamına geliyor" diyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283