Öne Çıkanlar android 6 ios 7 haber haberler mamak belediyesi

Demirtaş'tan istifa açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin sırtını PKK'ya dayamadığını öne sürdü.

Demirtaş'tan istifa açıklaması
 Partisine mensup onlarca belediye başkanı, belediye başkanı yardımcısı, meclis üyesi ve parti üyesinin PKK ile olan bağlantıları yapılan operasyonlarda tespit edilmiş ve pek çoğu görevden uzaklaştırılmışken, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin diğer eş başkanı Figen Yüksekdağ'ın "Biz sırtımızı YPG, YPJ ve PYD'ye yaslıyoruz" sözlerini gündeme getirerek, "Eş başkanımızın sırtımızı PKK'ya dayıyoruz diye bir söylemi varsa istifa ederiz" dedi..

"İSTİFAYA HAZIRIZ!"
BBC Türkçe'ye konuşan Demirtaş, Figen Yüksekdağ'ın çok tartışılan açıklamasıyla ilgili, "Öncelikle şunu belirtelim. Eş genel başkanımızın "Sırtımızı PKK'ya dayıyoruz" diye bir cümlesi varsa, ikimiz de istifa etmeye hazırız. Eş başkanımız "Sırtımızı, YPG'ye ve orada direnen güçlere dayıyoruz" dediğini öne sürerek PKK'nın bir uzantısı olan YPG üzerinden algı oyunu yapan Demirtaş sözlerini şöyle sürdürdü;


''Kime karşı? IŞİD saldırılarına karşı. Biz IŞİD'in değil, oradaki YPG'nin ve diğer güçlerin yanındayız. "Biz sırtımızı PKK'ya dayıyoruz" diye bir cümle asla yoktur. Biz sırtımızı ne silaha, ne de PKK'ya dayıyoruz, ama Suriye'deki, özellikle Suriye'nin kuzeyindeki savaşta, biz YPG'den yanayız, PYD'den yanayız ve bunu söylemekten de hiç imtina etmedik. PYD bir halk hareketidir bizim için. O nedenle oradaki savaşta biz onlardan yanayız tutumunu ortaya koyduk. Yoksa eş başkanımız "Biz sırtımızı PKK'ya dayıyoruz" diye bir açıklama asla yapmadı. Bunun düzeltilmesi lazım"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270