Öne Çıkanlar android 6 haber ios 7 haberleri gs

Demirtaş'ın seçim vaatleri gerçek oldu

7 Haziran öncesi Güneydoğu sokaklarını kanlı afişlerle donatan HDP, seçim sonrası ortaya çıkan terör tablosunun en önemli aktörü oldu. 80 vekile rağmen PKK ile arasına mesafe koymayan HDP'liler açıklamalarıyla, eylemleriyle adeta terör örgütüyle eşgüdümlü çalıştı.

Demirtaş'ın seçim vaatleri gerçek oldu
 7 Haziran seçimleri öncesi HDP’nin Van sokaklarındaki bilboardlara astığı kan akan musluklu seçim vaadi gerçek oldu. Seçimde TBMM’ye HDP’nin 80 milletvekili sokmasına rağmen PKK’nın ele başlarından Murat Karayılan’ın ‘Çözüm süreci bitmiştir’ açıklaması geldi. Türkiye o günden bu yana terör saldırılarında büyük kayıplar verdi. Barış ve huzur ortamını bozmaya yönelik gerçekleştiren terör eylemlerinde asker ve polislerin yanı sıra siviller de hedef alındı. En büyük kaybın verildiği Ankara’daki patlama da dahil terör saldırılarında 149 güvenlik görevlisi şehit edildi, 18’i çocuk 174 sivil yaşamını yitirdi.
Musluklardan kan damlattılar

Sırtını terör örgütleri PKK, YPG ve YPJ’ye dayayan ve 7 Haziran seçimlerinde halka terör baskısı ile giren HDP’nin Van’da bilboardlara astığı ‘kan damlayan musluklar’la yaptığı seçim vaadi adeta yerine geldi.

TERÖRE VERİLEN KAYIP ÇOK BÜYÜK

7 Haziran seçimleri sonrası terör saldırılarında 66 polis, 81 asker ve 2 geçici köy korucusu şehit edildi. Terör saldırılarında sivil kayıplar da çok büyük. Hain saldırılarda 18’i çocuk toplam 174 sivil hayatını kaybetti. Bunlardan birisi İran birisi de Filistin uyruklu. Türkiye terörden Cumhuriyet tarihinin en büyük kaybını 10 Ekim’de Ankara’daki canlı bombalı saldırıda verdi. Ankara’daki mitingde Gar meydanında iki canlı bombanın kendini patlatması sonucu 97 kişi hayatını kaybetti.  (Akşam)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270