Öne Çıkanlar melih gökçek ios 7 haber kurt seyit haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Kudurdular

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aralarında Hasan Cemal, Ömer Faruk Eminağaoğlu gibi isimlerin bulunduğu 200'den fazla sözde aydının bu kez de YPG'yi savunmasına sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Kudurdular
 umhurbaşkanı Erdoğan Cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan ikinci ihanet bildirisine imza atan aydın müsveddelerine, "Siz bu ülkede vatanperver bir nesil yetiştirmediniz? Aynı şeyleri üniversitelerde gerçekleştiremediğiniz için çıldırıyorsunuz, kuduruyorsunuz " dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Bunların yanında yer alan aydın müsveddesi diye geçinenler çıktı gene. Nasıl aydınsa bunlar? Bunlar şimdi onların yanında yer alıyor. Bunlara karşı benim ülkemde milletimin tavrı olması lazım. Bunların aydın falan bunlarla uzaktan yakından alakası yok. Yani birkaç kitabı olan veyahut herhangi bir yerden bir profesörlük unvanı almış olan aydındır diye bir şey yok. Bu ülkede vatanının bütünlüğüne, milletinin adeta yaşam şartlarına, koşullarına, can, mal güvenliğine saldırılarla ve bu saldırıları yapanların yanında, arkasında olanları nasıl oluyor da bu aydın geçinenler, farklı konularla ilgili bu tür bildiriler yayımlıyorlar? Ve altında dikkat edin, en sonunda da geliyor bağladığı cümle, 'İşte biz Erdoğan'a şöyle böyle falan filan.' Ya siz benim yanımda olsanız ne yazar, olmasanız ne yazar?"

Milletin yanında ve milletle beraber olduğunu, bütün teslimiyetinin milletin geleceğine yönelik olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ama bunların milletle ilgili bir derdi yok. Bu adamların hiçbirinin bu ülkede dikili bir taşı yoktur. Onlar 'Biz şu kadar öğrenci yetiştirdik, bu kadar öğrenci...' İşte o yetiştirdikleriniz zaten bütün bunları yapıyor. Siz bu ülkede vatansever, milliyetperver bir millet yetiştirmediniz. Siz, ellerine silah verdiniz, üniversitelerimizi kan gölüne dönüştürdünüz, siz onlarsınız. Şimdi üniversitelerimizde aynı şeyleri yapamadığınız için çıldırıyorsunuz, kuduruyorsunuz. Olay bu. Onun için biz bütün bu operasyonlarımızı sonuna kadar kararlılıkla sürdüreceğiz. Şehitlerimiz var, bundan canımız yanıyor, ciğerlerimiz dağlanıyor ama sonuna kadar da biz bu mücadeleyi sürdürecek ve Allah'ın izniyle ülkemizi sahili selamete, huzura, mutluluğa yeniden kavuşturacağız."

Geçtiğimiz günlerde yayınladıkları bildiriyle PKK'ya destek veren sözde aydınların ardından kendisine aydın diyen iki yüzden fazla kişiden bu kez YPG'ye destekleyen bildiri gelmişti. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270