Öne Çıkanlar haber haberi haberleri sneijder ios 7

Başbakan gülen HDP'lilere tepki gösterdi

Başbakan Davutoğlu, anma töreni öncesi kahkahalar atıp, kanlı meydanda HDP'ye oy isteyenlere yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Başbakan gülen HDP'lilere tepki gösterdi
 Davutoğlu, Ankara'da yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenleri anma töreni öncesi miting yapıp kanlı meydanda HDP'ye oy isteyen HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a sert eleştirilerde bulundu.
Davutoğlu; "Samimiyetle söylüyorum, ben 4'lü bir toplantıyı arzu ederdim" diyen Davutoğlu, "Böyle günlerde bir araya gelmeyeceksek ne zaman biraraya geleceğiz? Devlet görevi, kin gütme yeri değildir. Bütün bu sürece rağmen bu niyetteydik ama TBMM'de grubu bulunan partinin eş başkanı çıkıp 'Bu insanları devlet katletmiştir' dedi, bu devlet kim? Devlet hepimiziz. Anonim suçlu üzerinden devlet fobisi oluşturmak siyasetçiye yakışır mı? O eskidendi hani Ergenekon yapısıydı oydu buydu, devletin, milletin ayrı olduğu. HDP koalisyona girmiş olsaydı devletin parçası olacaktı. Bu tutum sergilendiğinde, dün yaptığı konuşma, acılar üzerinden, Sıhhiyeye tebessümle gidiyorlar acıyı paylaştığı iddiasında olanlar, Sıhhiye'de oy istiyor. 3 gündür bu krizi yönetmeye ve tansiyonu düşürmeye çalıyoruz. Ağzımdan bir kere terörün durmasını istiyorsanız 1 Kasım'da AK Parti'ye oy verin dediğimi duydunuz mu? Bunu söylemeyi olabilecek en çirkin davranış olarak görürüm. Dünkü konuşmasına bakın, 1 Kasım'da, AK Parti'yi hükümet dışında tutmak için şöyle yapacağız böyle yapacağız diyor. Birisine gel görüşelim dersin hayır der. Birisi daha görüşmeye gelmeden veya görüşmeden sonra diyalog ortamını yok eder. Sayın Kılıçdaroğlu ile görüştük ama o da toplantı dışındaki tüm alakasız şeyleri gündem oluşturması için kullanması da yadırgadım. Keşke ortak deklarasyona Kılıçdaroğlu evet demiş olsaydı, ben de o ortak deklarasyonu ben de Kılıçdaroğlu reddetti diye yayınlayabilirdim ama saygı duydum" ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283