Öne Çıkanlar android 6 haber ios 7 haberleri gs

Başbakan canlı yayında açıkladı 'Ankara'daki saldırıda...'

Başbakan Ahmet Davutoğlu TGRT Haber'de gündeme dair değerlendirmelerde bulunuyor...

Başbakan canlı yayında açıkladı 'Ankara'daki saldırıda...'
 Ankara'da tren garı önünde Cumartesi günü meydana gelen bombalı saldırıda yeni gelişmeler oluyor.Başbakan Ahmet Davutoğlu bir haber kanalında katıldığı programda 99 kişinin öldüğü terör saldırısı sonrası araştırmaların çok yönlü sürdüğünü ve son olarak 10 kişinin daha gözaltına alındığını söyledi..
İşte o konuşmadan satır başları

Sayın Kılıçdaroğlu ile buluştuğumuzda kendisine söyledim. Keşke bu hükümetin içinde yer alsaydınız dedim. Ortak acımızı unutup bu benim acım diyerek devleti suçlu gösteren bir tutum sergiliyorlar. 

"BU KADAR UCUZ BİR SİYASET OLABİLİR Mİ?''

Olay olmuş, 9 dakika sonra benim tek düşündüğüm hangi hastanede kan var, hangi hasta nereye gidecek. Bizim düşündüğümüz buydu. Bir an bile AK Parti bundan ne kazanır ne kaybeder diye düşünmedik. Ama aynı anda Demirtaş'ın tek düşündüğü ranttı. O gün 128 kişi dediler daha sonra özür dilediler. Bu kadar ucuz bir siyaset olabilir mi? Kendisi teröre verdiği destek dolayısıyla halka nasıl hesap vereceğini düşünmeli. Bu geri adımlar tamamen halkı aldatmaya yönelik. Katil devlet dedikten sonra on binlerce kişi sokağa dökülseydi eski söylemini devam ettirirdi. Ama halkımız bu provakasyona gelmedi.

YAYIN YASAĞI

Bu bir mahkeme kararıdır. Bizden böyle bir talep gitmedi. Soruşturmayı biz yürütmüyoruz. Bugün gazetelere baktım, sanki böyle bir yasak yokmuşçasına yazılıyor, isimler veriliyor. Bütün ülkelerde bu tarz olaylarda soruşturmanın selameti açısından böyle kararlar verilir. Bizim açımızdan getirilmiş bir sınırlama yok zaten günlerdir heşey açıkca konuşuluyor. Bakın dün bazı kişiler gözaltına alındı. 2-3 gün önce bilgiler bize geldiğinde  paylaşsaydık biz bu insanları gözaltına alabilir miydik? Aynı şeyi biz Musul'da da yaşadık. Diplomatlarımız alıkonulduğunda şok bir baskın hazırlığı yaparken, o yer resmi bir gazetede yer aldı. Ondan sonra operasyon sil baştan değişti. Burada medyamızın da sorumlu davranması gerekiyor. Şu sorulur mu Allah aşkına. 'Neden bu eylemeler AK Parti mitinginde olmuyor' diye. Oralara da saldırılsın diye mi bu sorular soruluyor? AK Partili olsa ne olur, HDP'li CHP'li olsa ne olur? Biz şimdiye kadar diğer partilere yapılan hiç bir saldırıya sessiz kalmadık. Bize yapılan saldırılara karşı hep sessiz kaldılar.

DEAŞ VE PKK BAĞLANTILARI VAR

Gözaltına alınan 10 kişinin DEAŞ ve PKK bağlantıları var. Bunlar birbirinden bağımsız görünsüler bile her ikisine de sızan ortak unsurlar var. Bunlar birbirinden yalıtılmış yapılar değil. Nasıl oluyor da 3 gün önce, saldırının olacağı biliniyor. Bu zanlılara bakıyorsunuz daha önce PKK eylemlerinde yer almışlar. Bunların hepsinin hem PKK hem de paralel yapı ile ilişkileri var. Biz bunlara kokteyl örgüt diyoruz. Bizim bunlar karşısında ilk yapacağımız şey demokrasiyi savunmamız. Omuz omuza verelim dediğiniz gün biri çıkıp seni katil ilan ediyor, diğeri seninle görüşmem diyor. Beni üzen böyle bir olay karşısında bile hala suçlamalar yapılması. Ben Demirtaş ile görüşmeyi düşünüyorddum ama daha olayın üstünden vakit geçmeden katil demiş, kelepçelenecekler demiş. Buarada sadece Kılıçdaroğlu olumlu cevap vermiştir. Toplumda siyaset kurumuna güven sarsılıyor bu durumlarda.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner270