Öne Çıkanlar alevilik eylül ayı zonguldak TRT web tv 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajları nelerdir

Başbakan Asgari Ücret İçin Tarih Verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu Manisa'da vatandaşlara hitap etti. Davutoğlu seçim vaatlerinde bulunan asgari ücret miktarı için tarih verdi.

Başbakan Asgari Ücret İçin Tarih Verdi
 Başbakan Ahmet Davutoğlu, en çok merak edilen konulardan biri olan asgari ücretle ilgili olarak "Asgari ücreti hemen 2016 başında 1300 TL'ye çıkartacağız" dedi.
Başbakan Davutoğlu'nun açıklamasında öne çıkan başlıkla şöyle;

Bizde mevki, makam hırsı yok, hizmet hırsı var. Geçici bir fetret dönemi geçirdik ama bu ülkeyi hükümetsiz bırakmadık.Vatandaş 7 Haziran'da uzlaşın, bir araya gelin dedi. AK Parti 7 Haziran'dan sonra birlik siyaseti yaptı, ama muhalefet yanaşmadı.

CHP blok siyaseti, Bahçeli hayır siyaseti, HDP ise terör siyaseti yaptı. Biz birlik siyaseti yaptı.

BAHÇELİ GERÇEK DERSİ MHP'LİLER VERECEK

MHP değil Bahçeli her gittiğimizde 'hayır' dedi. İlk görüşmede 'tabanlarımız yakın' dedik. Bahçeli , 'hayır' dedi. Seçim hükümeti kuralım dedik 'hayır' dedi, erken seçim kararı alalım dedik 'hayır' dedi, seçim hükümetine bakanlar konusunda 'hayır' dedi. Hayırdan başka bir şey bilmiyor. Memlekete hükümete lazımdı. Terör tehdidi vardı. Bu ülkenin dertleriyle dertlenen MHP'li kardeşlerim Bahçeli'nin siyasetini hiçbir zaman benimsemedi. Terörle mücadele edin diye yıllardır söyleyen Bahçeli, şimdi kayıp. Bahçeli 2002'de de bırakıp gitmişti ona gerçek dersi MHP'li kardeşlerim verecek.

HDP TERÖRLE SELFİE ÇEKMEKTEN VAZGEÇSİN

HDP ise 8 Haziran'dan itibaren silahlanmaya, ayaklanmaya başladı. Bu terör siyasetine askerimiz, polisimiz, vatandaşlarımız katledilince hak edilen cevabı verdik. Bu puslu havadan istifade etmek isteyen çakallara izin vermedik. Terörist telsizden, halkı canlı kalkan yapın dedik. HDP'ye diyoruz ki terör örgütüyle selfie çekmekten vazgeç de meşru siyaset zeminine gel.

Şu 4 ay gösterdi ki milletin karşısına tek başına iktidar iddiasıyla çıkabilecek tek parti AK Parti'dir. AK Parti için mesele şahsi mesele değildir. Mesele memleket meselesidir. Onlarda devlet yönetme yüreği yok.

ASGARİ ÜCRET ARTIŞI 2016 BAŞINDA

Asgari ücreti hemen 2016 başında 1300 TL'ye çıkartacağız. AK parti diğer partilere benzemez. Söz verdiğinde mutlaka gerçekleştirir.

Emeklilerin maaşına yıllık bin 200 lira ek katkıda bulunacağız. Böylece diğer eklerle birlikte yıllık katkımız artıyor. Bağ-kur emeklilerimize gelirsek; prim kesintilerini yüzde 10'a indirmiştik, kaldırıyoruz.

Faizsiz kredi vereceğiz esnafımıza 30 bin liraya kadar. Şimdi bir taahhüdümüz var ki dünyanın hiç bir yerinde görülmeyebilir; Manisalılara diyoruz fabrika kuracaksanız projenizi getirin, arsanız da fabrikanız da bizden."

Polis kardeşlerimizin 2 bin lira olan ek göstergesini, 3 bin liraya çıkaracağız

Gencimizin cebine 50 bin lira sermaye vereceğiz. Ama yetmezse 100 bin lira da faizsiz kredi veriyoruz. Teminat istemiyoruz, gencimizin teminatı devlettir. Üç yıl vergi istemeyeceğiz. Böyle bereketli bir devlet olur mu? AK Parti iktidara geldiği zaman olur."

Gençlere ücretsiz internet hizmeti vereceğiz. Gençlerimiz için pasaport harcını da kaldıracağız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283