Öne Çıkanlar ios 7 kara para aşk yılbaşı bilet fiyatları manisa haberler

Bakan GAP için tarih ve saat verdi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Güneydoğu Anadolu Projesi'nde (GAP), 31 Aralık 2019 saat 16.59'da Bakanlıklarıyla ilgili bütün hizmetlerin tamamlanmış olacağını bildirdi.

Bakan GAP için tarih ve saat verdi
 Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'u ziyaret eden Eroğlu, gazetecilere  yaptığı açıklamada, Diyarbakır'a 13 yeni yatırım müjdesiyle geldiğini söyledi.
 Hükümetin Diyarbakır'a her alanda yatırımlarını artıracağını belirten  Eroğlu, "Bakanlığımızın yatırım ekibi, daire başkanlarımız, genel müdürlerimizin  hepsi benimle birlikte Diyarbakır'a geldi. Heybemiz dolu, Diyarbakır için  müjdelerle geldik. Burası kadim bir şehir ve ne kadar hizmet edersek azdır. Biz  Diyarbakır'da 2016 - 2019 yıllarını bakanlığımız açısından hamle yılları ilan  ediyoruz. Burada fırtına gibi eseceğiz. Bakanlığımızla ilgili bütün projeleri  hayata geçireceğiz" diye konuştu.
 
Eroğlu, en önemli projelerden olan GAP'ın merkezinin Diyarbakır  olduğuna işaret ederek "GAP'ın bitiş tarihini de buradan ilan ediyorum. İnşallah  31 Aralık 2019 saat 16.59'da GAP'ta bakanlığımızla ilgili bütün hizmetler  tamamlanmış olacak. GAP sayesinde burada çok muazzam bir ekonomik gelişme  yaşanacak, vatandaşlarımızın refah seviyesi artacak. Diyarbakır gıda üretim ve  ihracat üssü olacak" ifadesini kullandı.
 
"GAP'a 2019'a kadar 27 milyar lira ödenek"
 
GAP'ın bölgenin kaderini değiştireceğini vurgulayan Eroğlu, şöyle  devam etti:
 
"Ülkemizde en büyük kalkınma projesi ve dünyanın da sayılı  projelerinden biri. GAP, eğitimden sağlığa, sulamadan ziraata, ormancılıktan  hayvancılığa, kültürden turizme, altyapıdan sanayiye her alanda bölgenin  kalkınması ve refah seviyesinin artması için entegre bir projedir. GAP'a yönelik  ödenekler artırıldı. Son 13 yılda GAP bölgesine 105 milyar lira yatırım yapıldı.  GAP bölgesi yatırımlarının toplam kamu yatırımları içerisindeki 2002'de yüzde 5  olan payı 2015'te yüzde 10,5'e çıktı. GAP'a yatırım ödeneği artırılacak. GAP'a  2019 yılına kadar ekonomik kalkınmanın hızlandırılması için 1,5 milyar lira,  sosyal gelişmenin güçlendirilmesi için 6 milyar lira, şehirlerde  yaşanılabilirliğin artırılması için  1,5 milyar lira, altyapının geliştirilmesi  için 18 milyar lira olmak üzere toplam 27 milyar lira yatırım ödeneği ayrılacak."
 
"Diyarbakır'a 2 milyar 492 milyon liralık yatırım"Hükümetin ulaşım, eğitim ve sağlık alanlarında da büyük yatırımlar gerçekleştirdiğini anlatan Bakan Eroğlu, yatırımların bundan sonra da artarak devam edeceğini dile getirdi.  
 
Eroğlu, Diyarbakır'a toplam maliyeti 207 milyon olan 13 yeni yatırım  müjdesi ile geldiklerini ifade ederek, "Diyarbakır'a gelirken yine elimiz boş  gelmedik. Daha önce geldiğimizde toplamda 2 milyar 285 milyonluk 28 müjde ile  gelmiştik. Bu seferde 13 müjdeyle geldik. Hayata geçireceğimiz 13 projenin toplam  maliyeti 207 milyon lira. Böylelikle Diyarbakır'a verdiğimiz müjde miktarı 41'e  yükseldi ve buraya 2 milyar 492 milyon liralık yatırım gerçekleştiriyoruz" diye  konuştu.
 
Konuşmasının ardından Eroğlu, Vali Aksoy ile bir süre basına kapalı  görüştü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner274

banner283